Wydarzenia Bielsko-Biała

„Down the Road” rusza w trasę

Fot: TVN / K.Laksa

Od lutego na antenie TTV rozpocznie się emisja nowego programu, którego bohaterami są osoby z zespołem Downa. Wraz z przewodnikiem przemierzą oni przez sześć krajów. Jednym z uczestników jest mieszkanka Szczyrku.

„Down the road. Zespół w trasie” opowiada o szóstce młodych osób z zespołem Downa, które wraz z Przemkiem Kossakowskim ruszają w podróż po sześciu krajach. Dominika mieszka w Szczyrku, Krzysiek w Ełku, Michał na co dzień pracuje w Gdańsku, Grzesiek jest warszawiakiem, Agnieszka pochodzi spod Krakowa, a Ola z Trzebnicy.

– Jesteśmy drugim krajem, który odważył się na taki program – tłumaczy Lidia Kazen, dyrektor programowa TTV. – Od początku też wiedzieliśmy, że to Przemek Kossakowski będzie tu właściwą osobą. On ma tę umiejętność, która potrafi sprawić, aby głos bohaterów był dobrze usłyszany. A w tym programie ważne jest, by dać osobom z zespołem Downa przestrzeń do nowych doświadczeń, kibicować i wierzyć im, bo „Down the road” to jest podróż na przekór ograniczeniom.

Bohaterowie programu, jak twierdzą jego twórcy, będą mieli szansę przeżyć po swojemu to, co wielu uznaje za oczywiste i naturalne. Spróbują odnaleźć się w codziennych, ale dla nich zupełnie nowych sytuacjach, a także przełamać własne bariery, oderwać się od ziemi i zdecydować na lot helikopterem czy spacer na wysokości. W dwunastoodcinkowej serii widzowie poznają ich szczere i niefiltrowane podejście do życia, związków, intymności, pracy, rodziny i funkcjonowania z zespołem Downa w dzisiejszym społeczeństwie.

Format został wykreowany i zrealizowany w Belgii (prod. Roses are Blue), a emitowany również w telewizji holenderskiej. Dystrybucją zajmuje się firma Primitives. Belgowie w tej chwili przygotowują już trzecią serię, której emisja odbędzie się w lutym 2020 roku. Format jest zwycięzcą narody telewizyjnej Rose d’Or w kategorii Factual and Reality (2018). Polska wersja programu emitowana będzie od 23 lutego na antenie TTV.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o