Wydarzenia Cieszyn

Dożynkowy maraton na finiszu. Czas na Chybie i Istebną

Fot. Dorota Krehut-Raszyk

Dożynkowy maraton w powiecie cieszyńskim dobiega powoli końca. W najbliższy weekend świętować będą dwie gminy – Istebna oraz Chybie.

Zabawa dożynkowa w Trójwsi Beskidzkiej zawsze ma swój niepowtarzalny koloryt. Nie inaczej będzie i z pewnością i w tym roku. Górale dziękować za plony będą 11 września. Na początek, o 11.00, spotkają się w kościele św. Bartłomieja Apostoła w Koniakowie, by potem, około 12.45, wyruszyć w korowodzie z Istebnej Centrum do amfiteatru „Pod Skocznią”. Ceremoniał dożynkowy poprowadzą Zespół Regionalny „Koniaków” i kapela „Jetelinka”, a planowany jest on na godzinę 13.30. O 14.15 natomiast rozegrane zostaną widowiskowe konkurencje dla gazdów, a o 15.00 będzie można posłuchać wschodzącej gwiazdy wokalnej, Antoniny Kraszewskiej z Cieszyna. Tuż po niej na scenie zagości kapela góralska „Ochodzita”. O 17.00 do tańca porwie gości zespół „Johnny Band”, natomiast imprezę zakończy zabawa z didżejem. Od 13.00 na terenie istebniańskiego amfiteatru rozpocznie się też kiermasz sztuki ludowej i produktów regionalnych. Nie braknie atrakcji dla dzieci i pysznego jedzenia. W tym roku o podniebienia biesiadników zadbają szkoły podstawowe z Koniakowa.

11 września dożynki odbędą się również w Chybiu. Od gazdów dożynkowych – Joanny i Leszka Kwiatkowskich – korowód wyjedzie około 14.15 i około 15.30 planowane jest jego pojawienie się przy amfiteatrze, by o 16.00 na jego deskach mógł rozpocząć się obrzęd dożynkowy, który poprowadzi w tym roku Zespół Regionalny „Strumień”. Od 17.00 posłuchać będzie można także Chybskiej Orkiestry Dętej, a od 18.00 do 22.00 do zabawy na festynie przygrywać będzie zespół „Show Band”. Dodajmy, że korowód przejedzie ulicami św. Huberta, Strumieńską, Bielską, Objazdową, Wyzwolenia, Bielską i Dworcową.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
6 miesięcy temu

… [Trackback]

[…] Find More Informations here: beskidzka24.pl/dozynkowy-maraton-na-finiszu-czas-na-chybie-i-istebna/ […]

jak czas to czas
jak czas to czas
1 rok temu

Chyba 2 razy będą świętować w/g wytłuszczonego zdania na początku i zdania na końcu.