Wydarzenia Cieszyn

DPS-y w potrzebie. Apel starosty cieszyńskiego

Fot. Krzysztof Marciniuk

Niełatwa obecnie sytuacja epidemiologiczna (COVID-19) w całym kraju, mająca bezpośrednie przełożenie na teren naszego Powiatu, doprowadziła do sytuacji, w której w najbliższym czasie mogą wzmóc się problemy kadrowe w Domach Pomocy Społecznej. Placówki te zapewniają opiekę osobom chorym, niepełnosprawnym i w podeszłym wieku, wymagających naszej szczególnej troski.

Z przykrością stwierdzam, że w niektórych placówkach na terenie powiatu cieszyńskiego zauważamy problemy w obsadzie personelu – mówi Mieczysław Szczurek. – Biorąc pod uwagę powyższe, jak również prośbę przesłaną przez Śląski Urząd Wojewódzki, zwracam się do wszystkich osób dobrej woli czujących się na siłach i zainteresowanych współpracą lub wolontariatem w Domu Pomocy Społecznej z apelem, prosząc Państwa – w przypadku wystąpienia eskalacji zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w danym DPS, jak również brakiem zabezpieczenia kadry do opieki nad o zgłaszanie swoich danych kontaktowych: imię, nazwisko, nr telefonu, na adres: [email protected]. Skontaktujemy się z każdym zgłaszającym, aby omówić zakres możliwych do wykonania działań – zaznacza starosta.

Gospodarz powiatu cieszyńskiego podkreśla, iż tylko dzięki odpowiedzialnej i pełnej zaangażowania postawie kadry Domów Pomocy Społecznej, te placówki przez cały okres trwania epidemii, pracują w sposób nieprzerwany, zapewniając podopiecznym profesjonalną opiekę i wsparcie. Należy jednakże pamiętać, że zauważalny wzrost zakażeń koronawirusem może wpłynąć na trudności kadrowe, zwłaszcza w postaci problemów z zabezpieczeniem prawidłowej opieki mieszkańców.

google_news
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ewa
Ewa
3 lat temu

A może te paniusie z protestów ulicznych pomogą…

Bester
Bester
3 lat temu
Reply to  Ewa

A może politycy uchwalający głupie prawo pomogą…