Porady i inspiracje

Drobne prezenty na Wielkanoc dla dzieci – co praktycznego podarować najmłodszym?

Italian Fashion, Pumba
Italian Fashion, Pumba

Wielkanocny prezent „od zajączka” to tradycja, która na dobre zagościła w Polskich domach. Zwykle dzieciom daje się w prezencie jajka z czekolady bądź inne słodycze. Jednak coraz więcej rodziców zwraca uwagę na prawidłowe żywienie i szuka alternatywy dla słodkości. Znaleźliśmy prezenty, które są praktyczne i do tego ładne. Dzieciom na pewno się spodobają!

Czy dzieci muszą dostawać czekoladę na Wielkanoc?

Zdecydowanie nie muszą. Ten zwyczaj wywodzi się z dawnych czasów i początkowo wcale nie dotyczył czekolady, ale gotowanych na twardo jajek. W domach, w których panowała bieda, takie jajko było prawdziwym luksusem. Z czasem gotowane jajka zamieniono na czekoladowe, a później do listy możliwych prezentów dołączono inne słodycze. Tylko że dzieci mogą je jeść przez cały rok, więc wcale tak bardzo ich nie wypatrują. To raczej dorośli stawiają na proste, niekoniecznie najlepsze dla swoich pociech, rozwiązania.

Alternatywą dla czekoladowych jajek może być coś, co dziecku naprawdę się przyda i co sprawi mu o wiele większą frajdę. Na przykład… piżama jednoczęściowa dla dzieci – Italian Fashion.

Dlaczego dzieci lubią piżamy jednoczęściowe?

Italian Fashion, Alaska
Italian Fashion, Alaska

Piżama jednoczęściowa to wygoda, której klasyczna piżamka nie jest w stanie zapewnić. Przede wszystkim kombinezon nigdy nie sprawi, żeby dziecko miało gołe plecy. Nie zawija się, nie zsuwa, jest ciepły, miękki, przyjemny w dotyku, a przy tym wygląda atrakcyjnie.

Piżama dziewczęca kombinezon to rozwiązanie, po które dziewczynki sięgają coraz częściej. Jest więcej niż pewne, że gdyby chciały poprosić zająca wielkanocnego o piżamkę, byłaby to właśnie piżama jednoczęściowa. Dodatkowym plusem jest brak gumki, która nie uciska na wysokości brzucha.

Jak wybrać piżamę jednoczęściową dla dziecka?

Dziecko zwykle zacznie od wybrania wzoru i koloru. Rodzice powinni się skupić na praktycznych aspektach:Materiał – piżama powinna być uszyta z naturalnej tkaniny, która przepuszcza powietrze. Dziecko nie może się w piżamie przegrzać, ale nie powinno też zmarznąć.

Rozmiar – powinien być dobrze dobrany. Piżama nie powinna być za mała ani za duża. Można oczywiście kupić ją lekko na wyrost, ale naprawdę lekko – w granicach kilku miesięcy wzrostu dziecka, nie kilku lat. Za duża piżama będzie zbyt luźna, będzie miała za długie rękawy i nogawki, może też zsuwać się z ramienia. W efekcie dziecko jej nie polubi.

Wykończenie – zwykle można ocenić dopiero po zakupie, ale warto się przyjrzeć czy piżama nie ma wystających nitek, czy szwy nie są zbyt grube i twarde (mogłyby obcierać delikatną skórę dziecka) i czy nie ma wewnątrz drapiących metek. Dobrej jakości odzież chłopięcą znajdziesz na italianfashion.pl.

Nie tylko piżamy – inne części garderoby też znajdą uznanie w oczach dzieci

Italian Fashion, Drina
Italian Fashion, Drina

Piżama nie musi być jedynym tekstylnym pomysłem na prezent wielkanocny. Dzieci chętnie przyjmą też inne, mniejsze części garderoby. Cały czas na topie są np. kolorowe skarpetki z bohaterami z filmów lub bajek. Najmłodsi chętnie chwalą się nimi w przedszkolu. Co jeszcze? Dzieci lubią szlafroki, zwłaszcza te ciepłe i puszyste – szczególnie chętnie noszone po kąpieli połączonej z myciem głowy. Taki szlafrok przyda się nie tylko w domu, można go zabrać ze sobą np. na wakacje lub na basen.

W sklepie online italianfashion.pl znajdziesz pomysły na prezenty wielkanocne dla całej rodziny!

Italian Fashion, Picos
Italian Fashion, Picos

 

google_news