Wydarzenia Bielsko-Biała

Druhowie z OSP w Jasienicy z nową siedzibą! Czekali na nią 50 lat | WIDEO

Wracamy do wczorajszych hucznych uroczystości w gminie Jasienica.

Na początku uroczystości wręczono akt przekazania strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy, która powstała w gmachu samorządu gminy Jasienica. Wybudowano ją ze środków gminy (14 663 000 zł) oraz dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (964 903,14 zł).

Później nastąpiło przekazanie i poświecenie nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasienicy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Grodźcu Śląskim.

Do OSP w Jasienicy trafił samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania P450 z napędem 4×4. Gmina Jasienica wyłożyła 699 988,00 zł, Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy 400 000,00 zł, a Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej: 100 000,00 zł – Panuje wielka radość w naszej jednostce. Po 50 latach otrzymaliśmy nowy budynek, nową remizę oraz nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Dodaje nam to dużo energii i siły. Na pewno teraz będzie dużo większy komfort pracy – skomentował Sławomir Duźniak, prezes OSP Jasienica.

OSP Grodziec Śląski otrzymał Renault D16 z napędem 4×4. Tu także największy udział miała gmina Jasienica, bo aż 499 868,00 zł. 250 000,00 zł dołożył Marszałek Województwa Śląskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 100 000,00 zł, a Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 50 000,00 zł.

Podczas uroczystości wręczono także na ręce prezesa OSP Świętoszówka akt włączeniu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętoszówce.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Angela
Angela
1 rok temu

Chyba wszyscy zapominacie komu to ma służyć, nie ważne kto za to płaci, ale to ile żyć zostanie uratowanych!!!

Podatnik z tela
Podatnik z tela
1 rok temu

A podatnicy płacą na lizanie się straszoką ile kosztuje nas podatników utrzymanie ponad 30 samochodów za poklaski marnych straszoków żadna gmina tak nie robi a co na to radni widać ich interesuje tylko kasa i głosowanie na polecenie balona.

Kris
Kris
1 rok temu

Jasienica 100 lat za murzynami, zacofana wieś. Dramat

Monika
Monika
1 rok temu
Reply to  Kris

Może nie 100 lat ale daleko w tyle ani jednego ładnego nowoczesnego obiektu na miarę niby najlepszej gminy no może jeden GOK taka rozsypana po całych wioskach ale w propagandzie najlepsza.

strach zabierać głos
strach zabierać głos
1 rok temu

“Chwilę” Tadeusza nie było, no i jest w niezłej formie, też ze znajomością, że Koreje są dwie a nie cztery, i w kierunku wschód zachód.

mniejszy strach
mniejszy strach
1 rok temu

Musiał się tutaj Tadeusz zdziwić, że 2 nabzdyczone wejścia-komentarze zostały wycofane. A tak wspaniale kąsały bolszewię czy jest czy jej nie ma. Najpewniej bolszewicka niesprawiedliwość portalu jest winna(?).

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Uroczystości w Jasienicy zawsze z przesytem i przesadzne ja myślałem że czołgi z Korei przywieźli

Edi
Edi
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Jaka gmina taka lipa za kasę podatników tak się liże władzy aby być na stanowisku czyli wiocha .