Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Drukarka i kserokopiarka na wynajem – kiedy się to opłaca?

Drukarka to jeden z tych sprzętów, bez których nie obejdzie się obecnie żadna firma, a często również sami mamy ją w domu na własne potrzeby. Jest to obecnie tak oczywiste, że wydawałoby się dziwnym, że ktoś może podobnego urządzenia nie mieć i chcieć je wynająć. Stąd też czasem może pojawić się pytanie…

1. …dlaczego ktoś miałby chcieć dzierżawić drukarkę?

2. Zalety dzierżawy drukarek i kserokopiarek

3. O czym pamiętać przy dzierżawie drukarki?

…dlaczego ktoś miałby chcieć dzierżawić drukarkę?

Przede wszystkim warto zaznaczyć, że drukarka drukarce nierówna. Pod tym hasłem może kryć się zarówno małe urządzonko 3 w 1 które z łatwością pomieścimy na swoim biurku, jak i wielka maszyna zdolna pokrywać tuszem papier o długości kilkudziesięciu centymetrów na każdym boku. Warto przy tym nadmienić także, że standardowa kserokopiarka również nie może być zaliczona do najmniejszych urządzeń. Z tego względu, jeżeli dysponujemy niewielką przestrzenią biurową a na co dzień nie mamy potrzeby kopiować czy drukować wielu materiałów, wynajem kserokopiarki lub dzierżawa drukarek mogą okazać się o wiele lepszym rozwiązaniem, niż jej zakup na stałe.

Zalety dzierżawy drukarek i kserokopiarek

Niewątpliwą zaletą, jaką posiada wynajem drukarki jest oszczędność miejsca – nie musimy codziennie w pracy potykać się o wielką maszynę, z której korzystamy bardzo rzadko. Odpadają nam także koszt konkretnego modelu, koszty serwisu i amortyzacji urządzenia, które same w sobie potrafią być naprawdę spore. Z drugiej strony, wynajmując urządzenie wtedy, gdy jest nam faktycznie potrzebne pozwala na zmniejszenie kosztów i – paradoksalnie – zaoszczędzenie na czasie, ponieważ zamiast biegać co chwilę z jedną kartką papieru zbierzemy wszystkie niezbędne do wydrukowania lub powielenia dokumenty i zajmiemy się nimi na raz.

O czym pamiętać przy dzierżawie drukarki?

Jeżeli chcemy zdecydować się na dzierżawę drukarki lub kserokopiarki, dobrze jest wybrać firmę położoną możliwie blisko nas – dzięki temu odpadnie ewentualny koszt transportu lub będzie on mniejszy, niż przy dużej odległości. Wybierając usługę warto również sprawdzić, czy w cenie mamy dodatkowe rzeczy takie jak serwis, materiały eksploatacyjne w formie tuszu lub proszku, usługę instalacji urządzenia przez pracownika firmy wypożyczającej i tak dalej. Poza tym powinniśmy również uzgodnić, czy dane urządzenie w ogóle zmieści się w naszym biurze a także czy firma, z którą chcemy podjąć współpracę posiada takie egzemplarze, na jakich nam zależy.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments