Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Drzewko od zespołu

fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB

W parku przed Bielskim Centrum Kultury już niedługo pojawi się niezwykły migdałowiec. Został podarowany prezydentowi miasta w piątek, przed odbywającym się tego dnia w BCK-u koncertem zespołu Organek. Drzewko przekazali członkowie tej popularnej grupy.

Stało się tradycją najnowszej trasy koncertowej zespołu, iż w każdym mieście, w którym koncertują, muzycy sadzą też drzewo. Akcja została zapoczątkowane jesienią zeszłego roku w Warszawie.
Drzewo to symbol nadziei, odrodzenia, szczęścia i wiary, że będzie lepiej, a w tych fatalnych czasach jest nam to bardzo potrzebne – wyjaśniał powody poczynań zespołu jego lider Tomasz Organek. Przy czym zawsze wygląda to tak, iż muzycy najpierw porozumiewają się z lokalnymi władzami i we wskazanym przez nie miejscu sadzią przywiezione drzewko.
Z uwago na pogodę i porę roku (wróciła zima) migdałowiec zostanie posadzony i otoczony opieką, gdy tylko pozwolą na to warunku – zapewnił prezydent Jarosław Klimaszewski. Drzewko ma nosić imię Bohdan, na na cześć Bohdana Smolenia wybitnego satyryka rodem z Bielska-Białej .

KB-tere
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Beznadzieja
Beznadzieja
19 dni temu

Mega artykuł:)