Duńczycy rozgromieni w Trzyńcu

Oceláři Trzyniec efektownie zainaugurowali hokejową Ligę Mistrzów. Ekipa spod Jaworowego nie miała litości dla Energy Esbjerg, gromiąc Duńczyków w WERK Arenie 9:1.

Drużyna, którą w sezonie 2017/18 dowodzi trener Václav Varaďa, rozstrzygnęła losy piątkowej rywalizacji już w pierwszej tercji meczu, zakończonej wynikiem 4:0. Jakub Petružálek wpisywał się na listę strzelców w 1. i 13. minucie, a kolejne trafienia dorzucili Daniel Rákos w 18. i Vladimír Svačina w 19. minucie gry.

Po pierwszej przerwie do siatki najpierw trafili goście, grając w przewadze 5 na 3. Jedynego gola dla duńskiego zespołu zaliczył w 22. minucie Carson McMillan. Na bramkę rywali hokeiści z Trzyńca odpowiedzieli dwoma trafieniami, które zaliczyli Martin Růžička w 33. i Vladimír Svačina w 34. minucie gry.

Trzecia tercja to była już egzekucja Duńczyków. Bohumil Jank (46. minuta), Daniel Rákos (49. minuta) i Martin Adamský (51. minuta) postarali się, by kibice w WERK Arenie mogli świętować efektowną wygraną swoich ulubieńców.