Cieszyn Na sygnale

Duet z Czeskiego Cieszyna zatrzymany. Nastoletni przestępcy okradali drogerie, piwnice i skrzynki na listy

Fot. KPP w Cieszynie

Policyjni wywiadowcy z cieszyńskiej prewencji zatrzymali dwie osoby podejrzane o liczne kradzieże i włamania. W minionym roku kobieta i mężczyzna opędzlowali kilka drogerii w Cieszynie. Pustoszyli również piwnice i skrzynki na listy. Spowodowane przez duet straty sięgają kilku tysięcy złotych. 19-latek i jego 18-letnia wspólniczka są mieszkańcami czeskiej strony Cieszyna.

Policjanci wyjaśniali okoliczności kilku włamań i kradzieży, które miały miejsce od października do grudnia ubiegłego roku. Nieznani sprawcy kradli głównie kosmetyki ze sklepów mieszczących się na terenie Cieszyna. We wskazanym czasie mundurowi zostali powiadomieni również o wielu włamaniach do piwnic oraz skrzynek na listy. Łączną wartość skradzionego mienia pokrzywdzeni wycenili na blisko 8 tysięcy złotych.

Stróże prawa, w trakcie prowadzonych postępowań, ustalili, że podejrzewane o przestępstwa osoby to kobieta i mężczyzna. Zarówno policjanci prewencji, jak i zaangażowani w sprawę kryminalni i policyjni wywiadowcy, posiadali ich rysopisy. Z zebranych przez kryminalnych informacji wynikało, że odpowiadają oni za co najmniej kilka przestępstw.

Wywiadowcy z cieszyńskiej prewencji podczas patrolu zauważyli podejrzaną parę w rejonie jednego ze sklepów drogeryjnych na terenie nadolziańskiego grodu. Natychmiast przystąpili do działania i zatrzymali podejrzanych. Zamieszkujący w Czechach 18-letnia kobieta i jej 19-letni wspólnik byli zaskoczeni policyjną kontrolą tak bardzo, że już na miejscu zatrzymania przyznali się do popełnionych przestępstw. Nastoletni przestępcy kradli głównie kosmetyki i perfumy, wybierając sklepy zlokalizowane blisko polsko-czeskiej granicy. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili im już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, dokonywanych wspólnie i w porozumieniu. Sprawa jest w toku. Możliwe, że duet mógł również okradać drogerie i sklepy z kosmetykami w galeriach handlowych na terenie innych miast. W sprawie trwają dalsze czynności. Niewykluczone, że zarzutów może być więcej…

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments