Na sygnale Wadowice

Dusił paskiem, pobił, a na koniec okradł. 33-latek w rękach policji

Fot. KPP w Wadowicach

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Wadowicach zatrzymali 33-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który brutalnie pobił  i okradł jedną z mieszkanek Wadowic. Kobieta trafiła do szpitala, a mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w  tymczasowym areszcie.

Kilka dni temu w jednym z mieszkań w Wadowicach doszło do rozboju. Podczas spotkania 33-latek doprowadził kobietę do stanu bezbronności. Najpierw dusił ją paskiem od spodni, a  potem jeszcze uderzał pięścią w twarz. Następnie zabrał jej telefon komórkowy oraz  270 złotych.

Wołającą o pomoc 36-latkę usłyszeli dwaj mężczyźni stojący na przeciwko kamienicy.  Jak się później okazało są oni funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Wadowicach. Jednocześnie zauważyli wybiegającego z budynku mężczyznę. Rzucili się za nim i ujęli go, a potem powiadomili wadowicką komendę.

Sprawca rozboju trafił w ręce policjantów, a skradzione przedmioty zostały odzyskane. 33-latek usłyszał zarzut rozboju za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 12 lat. Sąd Rejonowy w Wadowicach  zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

KB_starsza
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments