Wydarzenia Bielsko-Biała

Duże wyróżnienie dla BWA. Bielska Jesień znana jest w całej Polsce!

Na zdjęciu wystawa malarstwa Pawła Jarodzkiego. Fot. Marcin Kałuski

Galeria Bielska BWA znalazła się na czwartym miejscu w przygotowywanym co dwa lata przez tygodnik „Polityka” rankingu najlepszych galerii samorządowych. Doceniono m.in. konkurs malarski „Bielska Jesień”, który uznano wręcz za najważniejszy w Polsce.

Tygodnik „Polityka” co dwa lata przygotowuje ranking, w którym wybiera najlepsze galerie malarskie w kraju. W tym okresie podsumowywana jest działalność instytucji wystawienniczych. W tegorocznej edycji zestawienia, na czwartym miejscu w kategorii galerii samorządowych uplasowała się Galeria Bielska BWA

Nieustanne uznanie za z rozmachem organizowany najważniejszy polski konkurs malarski „Bielska Jesień” oraz towarzyszące mu wystawy programowe. Plus bardzo ciekawy dobór bohaterów wystaw indywidualnych: od Urszuli Broll, przez Pawła Jarodzkiego i Twożywo, po gwiazdy najmłodszej rodzimej sceny malarskiej: Mikołaja Sobczaka, Karola Palczaka, Potencję, Irminę Staś – pisze „Polityka”.

Nominacja nie umknęła dyrekcji BWA, która sukcesem pochwaliła się w mediach społecznościowych. – Z radością informujemy, że Galeria Bielska BWA znalazła się na 4. miejscu w rankingu samorządowych galerii sztuki Tygodnika Polityka! Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie! – czytamy.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments