Dwa medale karateków

6 października w Sieradzu odbył się XXI Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Sieradza.

W turnieju wystartowało 280 zawodników reprezentujących 32 kluby z Polski, Rosji, Czech i Niemiec.

Dwuosobowa reprezentacja Cieszyńskiej Szkoły Karate zdobyła dwa medale. Złoty wywalczyła Zuzanna Pasterny w kategorii juniorek +60 kg. Z uwagi na małą liczbę zawodniczek w kategorii do 60 kg Zuzia musiała walczyć w kategorii +60 kg, ale bez problemu poradziła sobie z rywalką.

Srebrny medal z kolei wywalczył Igor Wojacki w kategorii juniorów do 70 kg. Szczególnie piękną walkę stoczył w półfinale nokautując swojego rywala niskimi kopnięciami. W finale natomiast musiał uznać wyższość rywala.

– Zuzia Pasterny za parę dni wyjeżdża na zgrupowanie kadry Polski do COS Zakopane szlifować dalej swoją formę – informuje Bogdan Kubica, prezes i trener cieszyńskiego klubu.