Wydarzenia Bielsko-Biała

Dwanaście nominacji dla naszych dziennikarzy! Czytelnicy są udziałowcami sukcesu | WIDEO

W piątek w Warszawie nagrodzono najlepsze teksty i materiały dziennikarskie ubiegłego roku w konkursie SGL Local Press 2022. Wydawnictwo Prasa Beskidzka było nominowane aż dwanaście razy, w praktycznie wszystkich kategoriach. Prestiżowy tytuł Gazety Roku 2022 przyznano „Kronice Beskidzkiej”.

Stowarzyszenie Gazet Lokalnych tworzy blisko 50 niezależnych wydawców z całej Polski, posiadających przeszło 70 tytułów prasowych. Pierwszy konkurs prasy lokalnej odbył się w 2008 roku. W tym roku jury oceniało łącznie ponad 400 tekstów i materiałów wideo. Przesyłać zgłoszenia mogły wszystkie redakcje ogólnopolskie o zasięgu mniejszym niż województwo. W każdej z dziewięciu kategorii było siedmiu nominowanych. W jury tegorocznego konkursu zasiedli dziennikarze redakcji ogólnopolskich: Renata Gluza, Beata Biel, Marek Twaróg, Elżbieta Turlej, Andrzej Grygiel, Marzanna Zielińska oraz Grzegorz Kopacz.

Dziennikarze Wydawnictwa Prasa Beskidzka otrzymali aż dwanaście nominacji, najwięcej w publicystyce – cztery z siedmiu. To przełożyło się na zdobycie tytułu Gazety Roku 2022 przez „Kronikę Beskidzką”! Dwie statuetki za najlepsze materiały zgarnął redaktor Marcin Kałuski.

– Te nominacje to jest zasługa ludzi. Gazeta jest tylko nośnikiem, a wyróżnienie dostali wszyscy pracownicy redakcji. Gazetę tworzą ludzie. Jestem dumny, że mamy takich dziennikarzy i cały zespół, który tworzy „Kronikę Beskidzką”. Jestem dumny, że inni widzą, że nie próżnujemy. Gratuluję wszystkim tworzącym gazetę, oraz Czytelnikom, że mają taką gazetę w swoim mieście. Im też chciałbym podziękować, za to, że czytają. Bo bez nich „Kroniki Beskidzkiej” też by nie było. Każdy Czytelnik jest udziałowcem tego sukcesu – mówił Dariusz Moskała, właściciel Wydawnictwa Prasa Beskidzka.

google_news
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czytelnik
Czytelnik
1 rok temu

A nazwiska tych dziennikarzy? Kto oprócz M. Kałuskiego?

Hm
Hm
1 rok temu

W piątek w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie odbyła się Gala Stowarzyszenia Gazet Lokalnych Local Press 2022. W jury tegorocznego konkursu zasiedli m.in. dziennikarze z Wyborczej, TVN 24, Polityki, Newsweeka itp. Taki skład jury zapewne miał jakiś wpływ na wybór laureatów.

Po to
Po to
1 rok temu

Szczotce dajcie chociaż medal ,to zasłużony bojownik o wolność i demokrację

!
!
1 rok temu

Redaktor Kałuski zgarnął dwie statuetki za relacje a wizyty ”kontrowersyjnego ministra ” a troll o ksywie osiołek Złotą Palmę

jak zaprogramowany
jak zaprogramowany
1 rok temu
Reply to  !

Nie czytasz wypowiedzi ze zrozumieniem i bredzisz, a właściciel wydawnictwa chwali Ciebie. Tobie się należą gratulacje bo czytasz a nawet piszesz komentarze.