Wydarzenia Wadowice

Dwie osoby zarażone koronawirusem to mieszkańcy gminy Kalwaria

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wadowicach poinformowała, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u dwóch osób z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Badania potwierdziły zakażenie u dwojga mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej  (kobiety i mężczyzny w sile wieku), osoby te czują się dobrze, przebywają w izolacji domowej. Jak informuje sanepid klatka schodowa bloku, w którym zamieszkują osoby zakażone będzie poddana dezynfekcji.

Ponadto, zgodnie  z danymi przekazanymi przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska kwarantanną domową  objętych jest 87 osób.

– Jestem w stałym kontakcie ze służbami odpowiedzialnymi za walkę z koronawirusem. Codziennie zbiera się sztab kryzysowy. Będziemy na bieżąco informować i prosić o bezwzględną dyscyplinę!  Państwa zdrowie i bezpieczeństwo to najważniejszy priorytet. Funkcjonariusze policji zostali upoważnieni do kontrolowania osób przebywających na kwarantannie domowej, funkcjonariusze policji będą również kontrolować, zgromadzenia powyżej 2 osób na terenie gminy, zostali oni zobowiązani do nakładania mandatów na osoby, które nie przestrzegają kwarantanny – informuje burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty.

Burmistrz Kalwarii przypomina, że od dziś do 11 kwietnia obowiązuje całkowity zakaz zgromadzeń – chyba że z najbliższymi! Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Przemieszczać można się jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Skomentuj

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o