Dwie “Złote Kozice” zawędrowały do Brennej

Taki jest efekt głosowań czytelników w pewnym całkiem prestiżowym dla tej dziedziny plebiscycie.

Portal biegigorskie.pl organizuje cykliczny plebiscyt na najlepszy bieg górski. Plebiscyt, w którym głoś oddaj czytelnicy. Nagrodą w nim są właśnie “Złote Kozice” za poszczególne kategorie lub w kategorii open. Za rok 2023 dwie z nich zdobył 11 Bieg o Breńskie Kierpce. Wygrał kategorię: biegi anglosaskie oraz open. W kategorii biegów alpejskich wygrał XXI Bieg Górski na Hrobaczą Łąkę, a drugi był 30 Marszobieg na Czantorię. Kategorię biegów anglosaskich zawody znad Brennicy wygrały z dużą przewagą.

Tegoroczny 11. Bieg o Breńskie Kierpce odbył się 20 sierpnia br. Trasa głównego biegu liczyła sobie ponad 15 km, przebiegając m. in, przez Stary Groń i Grabową. Zwycięzca – Dawid Malina z Rybnika – uzyskał czas 1:03:53.