Na sygnale Sucha Beskidzka

Dwóch 20-latków straciło prawa jazdy

Fot. KPP Sucha Beskidzka

W ciągu pół godziny policjanci zatrzymali w Zembrzycach dwóch młodych kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 60 km/h.

We wtorek (14 marca) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej prowadzili kontrolę prędkości w Zembrzycach na drodze gminnej w kierunku Dąbrówki.

Najpierw do kontroli został zatrzymany 20-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, który pędził seatem z prędkością 110 km/h. Tymczasem w tym miejscu obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Według nowego taryfikatora 20-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1 500 zł. Do jego konta dopisano również dodatkowe 10 punktów karnych. To spowodowało, że przekroczył limit dopuszczalnej ilości punktów i w efekcie czekać będzie go ponowny egzamin na prawo jazdy. Około 30 minut później kierowcy zatrzymali innego 20-latka jadącego także seatem. W jego przypadku urządzenie do pomiaru prędkości wskazywało 113 km/h. Złamanie limitu o ponad 60 km/h ma odzwierciedlenie w wyższej karze. W tym przypadku młody kierowca został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 000 zł i 10 punktami – informuje aspirant sztabowy Wojciech Copija, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Suchej Beskidzkiej.

 

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Irek
Irek
10 miesięcy temu

Super tych młodych bez doświadczenia kierowców łapać karać i ponowny egzamin z min.6 podejściami i za każdy opłata 2000 zł to są mordercy na drogach powinno być mas radiowozów cywilnych i radar na radarze.