E-edukacja Cieszyn

Dyrektorskie konkursy. Kobiece rządy w szkołach

Fot. ZSEG/Facebook

Cztery szkoły prowadzone przez powiat cieszyński, od nowego roku szkolnego mają nowych dyrektorów. Konkursy zostały przeprowadzone podczas wakacji.

W Zespole Placówek Szkolno–Wychowawczo–Rewalidacyjnych w Cieszynie, dyrektorem jest Agnieszka Kozieł, która została wybrana na kolejną kadencję. Szefuje placówce od 2015 roku, a wcześniej była wicedyrektorem.

Zespołem Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie, kieruje obecnie Bożena Kania–Sitek. Przez 16 lat była wicedyrektorem tej szkoły, z którą związana jest od 1993 roku. Nowa dyrektor jest również w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Tatiana Urbańska-Gruca od 2000 roku była nauczycielką na Bajerkach, a teraz wygrała konkurs.

Żaden kandydat nie stanął do konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle. – Zgodnie z procedurą wynikającą z obowiązujących przepisów prawnych, Zarząd Powiatu Cieszyńskiego powierzył to stanowisko Kornelii Zubek. Od 1999 roku pracowała w Gimnazjum w Strumieniu, natomiast w 2018 roku została wicedyrektorem w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bąkowie – informuje Michał Rajwa, naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Ekosolar2_desktop
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek
Jacek
4 miesięcy temu

Nadmiar rozchisteryzowanych bab w szkolach to prawdziwe nieszczescie! Psychopatki na dytektorskich stolkach – czego one naucza? Gdzie sie podziali mezczyzni – nauczyciele? baby zawlaszczyly edukacje – efekty przerazjace – poziom nauczania spadl drastycznie, chlopcy nie maja szans na wypracowanie meskiej postawy – sa sekowani przez rozjuszone i bezwzgledny baby.
Skonczmy z koedukacja bo to rownia pochyla do degrengolady.