Wydarzenia Żywiec

Dyskutowali o bezpieczeństwie na Jeziorze Żywieckim

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

W Klubie Żeglarskim „Halny” w Zarzeczu odbyła się konferencja z zakresu bezpieczeństwa na Jeziorze Żywieckim.

Jak informuje Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Żywcu, spotkanie zorganizowali Klub Żeglarski „Halny” oraz Wodne Pogotowie Ratunkowe Oddział Żywiec. Ale w panelu dyskusyjnym wzięli udział przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Żywcu, samorządowcy z Żywca oraz gmin Czernichów i Łodygowice, Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Beskidzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji oraz ochotniczych straży pożarnych.

– Tematem przewodnim spotkania było omówienie możliwości zacieśnienia współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo, polegającej między innymi na skoordynowaniu działań poprzez szybką wymianę informacji o podejmowanych interwencjach. Jednym z istotnych ustaleń było wskazywanie na konieczność utworzenia odrębnego powiatowego systemu łączności skupiającego wszystkie służby, instytucje oraz organizacje zajmujące się bezpieczeństwem mieszkańców i turystów. Drugim ustaleniem było przyjęcie założeń do rozbudowania szczegółowej mapy zbiornika Jeziora Żywieckiego. Założenia te opracował już zespół zarządzania kryzysowego żywieckiego starostwa. Obecnie wszystkie służby przygotują swoje wnioski co do uzupełnienia tej mapy, tak aby można było z niej korzystać w szerokim zakresie między innymi w trakcie prowadzenia działań ratunkowych i poszukiwawczych. Podsumowanie przyjętych ustaleń odbędzie się po zakończeniu sezonu, w połowie października – podkreśla Dariusz Szatanik.

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

Fot. Starostwo Powiatowe w Żywcu

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dzielnicowy
Dzielnicowy
1 miesiąc temu

Pierw toy toy postawcie przy plaży.Płatna toaleta dla wszystkich po 2zł w miejscu gdzie jest plaża dla turystów.Nawet w Porąbce przy potoku miasto postawiło kibel.Co prawda nie czyszczą go,ale buda stoi.