Wydarzenia Bielsko-Biała

Dyżury mediatorów w bielskim sądzie

Fot. Jacek Dyrlaga

W Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej dyżurują mediatorzy. Pomagają doprowadzić do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony postępowania sądowego, rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji.

– Z inicjatywy prezesa Sądu Okręgowego, w siedzibie tego sądu, zostały zorganizowane dyżury mediatorów. Osoby zainteresowane będą miały możliwość uzyskania niezbędnej wiedzy w zakresie mediacji zarówno w sprawach cywilnych i karnych, jak i mediacji w sprawach dla nieletnich. Głównym celem dyżurów pełnionych przez mediatorów jest zwiększenie zainteresowania społeczeństwa mediacją jako metodą rozwiązywania konfliktów i sporów – informuje Jarosław Sablik, rzecznik prasowy SO. Jak dodaje, mediacje przy udziale osoby neutralnej są nieocenione w wypracowaniu kompromisu, którego forma nie jest stronom narzucana.

Najbliższe dyżury odbędą się 29 listopada oraz 6, 13, 20 i 27 grudnia. Mediatorzy czekają w budynku SO przy ulicy Cieszyńskiej 10, w pokoju nr 105 na pierwszym piętrze.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jerzy. W
Jerzy. W
1 rok temu

Mam nadzieję że mediacja przebiega zgodnie z procedurą jaka nas będzie czekać po śmierci wiadomo wszystkim katolikom po naszej śmierci czeka nas Sąd Boży . Tylko nie rozumiem za życia człowieka są mediacje następnie czyżby znów na Sądzie Bożym były mediacje aby zapadł sprawiedliwy wyrok ?

Franuś
Franuś
1 rok temu

Czyli separacja zamiast rozwód? Jeśli są dzieci – bardzo potrzebne. Nie jest napisane ile te mediacje kosztują.

Anatol
Anatol
1 rok temu
Reply to  Franuś

Są bezpłatne.

Franuś
Franuś
1 rok temu
Reply to  Anatol

Pewnie na początku bezpłatne ale negocjacje to nie jest jedna wizyta przy ul. Cieszyńskiej.