Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Działamy wbrew wszelkim przeciwnościom. Przetrwamy w służbie dla Czytelnika tylko dzięki Czytelnikowi

Niespodziewana w swoim zasięgu epidemia korona-wirusa COVID-19 zdewastowała i przeorganizowała nasze życie społeczne i państwowe. Zmusiła nas do nowych zachowań, innej organizacji życia i pracy zawodowej.

Brak wiedzy o rozwoju choroby skazuje nas na pełne niepokoju oczekiwanie. To nie jest łatwy czas dla Polaków. Tym ważniejsza jest pełna, rzetelna i wiarygodna informacja, którą przekazuje czytelnikom prasa – w wydaniach papierowych, a także za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Jej rola w czasie pandemii jest szczególna. Tylko prasa dostarcza wiedzy pogłębionej, eksperckiej, opartej na wielu źródłach. Na dodatek, w przeciwieństwie do radia i telewizji, forma przekazu treści jest trwała, można do niej wielokrotnie wracać. Gazety i czasopisma docierają i powinny docierać do każdego zakątka kraju. Dokładamy wyjątkowych starań, by tak właśnie było. Nie zrezygnowaliśmy z dyżurów dziennikarskich, nie godzimy się na obniżenie jakości naszej pracy, działamy wbrew wszelkim przeciwnościom.

By jednak nasza praca była owocna, potrzebujemy współpracy czytelników. Namawiamy do kupowania prasy, do podejmowania prenumeraty, do zapoznawania się z naszą ofertą online. Tam, gdzie nie dociera prasa papierowa, sugerujemy, by korzystać z wydań elektronicznych. Oferują je już niemal wszystkie tytuły. Przetrwamy w służbie dla Czytelnika tylko dzięki Czytelnikowi. To relacja nierozerwalna, a dziś wyjątkowo Wam i nam potrzebna. Czytajmy prasę i walczmy o jakość informacji.
Prezes Izby Wydawców Prasy
Bogusław Chrabota

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Żywczok
Żywczok
2 miesięcy temu

Kiedyś kupowałem Kronikę Beskidzką co tydzień i z radością czytałem wieści z województwa bielsko-bialskiego. Ale niestety tematy poruszane przez Pawła Szczotkę i jego punkt widzenia Żywiecczyzny nie jest moim poglądem. Brak podejmowania prawdziwych tematów palących społeczeństwo, “okrągłe” wywiady, tak aby nie urazić rozmówcy nie sprzyjają szacunkowi do gazety. Np akcja pomocy ratownikom w powiecie żywieckim, a gdzie jest NFZ na który płacimy min. 300 zł/mc składki ? A gdzie było starostwo wcześniej ? A od ilu dziesięcioleci buduje się szpital ? A kto wymyslił, że ma być na zadupiu nie połączonym z ekspresówką ? A kto utrzymuje drogi powiatowe w… Czytaj więcej »

wiesława
wiesława
2 miesięcy temu

I tak trzymać. Dla mnie prasa zawsze będzie numer 1.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  wiesława

W tym rzecz, że tutaj jest mowa iż jest czas przetrwania i problem z “tak trzymać” mimo, że prasa jest nr 1 dla niektórych.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Ciężko jest o jakość skoro redaktor nie może być na miejscu, rozmawiać i wyjaśniać. Są poruszane sprawy często tylko z jednej strony o ile redaktor dostanie informację. W sprawie koronawirusa jest przesyt informacji, potrzebne inne. To nie czas na jakość informacji.

inżynier
inżynier
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

Blah blah blah… Jednak wypezłeś z psychuszki? :D:D:D