Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Dzieci nie będą zamknięte w domach. Wolność na ferie

Fot. Krzysztof Marciniuk

Jak wiadomo, tegoroczne ferie zimowe odbywają się w  jednym terminie we wszystkich województwach. Rozpoczęły się 4 stycznia i potrwają do 17 stycznia. Od jutra złagodzone zostaną obostrzenia dotyczące dzieci.

Minister zdrowia Adam Niedzielski podczas poniedziałkowej konferencji prasowej  stwierdził, że po licznych sygnałach rząd zdecydował się na złagodzenie obostrzenia dotyczącego przebywania dzieci na świeżym powietrzu. Oznacza to, iż od 5 stycznia dzieci do lat 16, będą mogły same przebywać przez cały dzień na świeżym powietrzu.

Dotąd mogły wychodzić w godzinach 8-16 jedynie pod opieką dorosłych. Sprawa ta wzbudzała sporo kontrowersji. Jest zatem nadzieja, że czas ferii będzie bardziej urozmaicony, aczkolwiek obowiązuje zakaz organizowania wyjazdów zbiorowych na stoki narciarskie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
He
He
1 miesiąc temu

O kurna ale się wysilił dać mu wody :))))

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Czy już nie będzie obowiązywać zalecenie aby dzieci pozostały w domu przy przekroczeniu poziomu zanieczyszczenia powietrza (smog)? A może na czas ferii mierniki będą wyłączone?

Jurek
Jurek
2 miesięcy temu

pamiętajmy że rząd dba również o nasze zdrowie, podatek cukrowy od nowego roku to dla naszego zdrowia

Oset
Oset
2 miesięcy temu

Dzieci i nauczyciele ferie mają już prawie od roku , do szkoły teraz a nie ferie znowu

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Pięknie pokazane na zdjęciu ferie z przeszłości. Jeśli od 5 stycznia dzieci będą mogły same przebywać przez cały dzień na świeżym powietrzu (o ile rzeczywiście będzie świeże) – po co dorośli.

ernestyna
ernestyna
2 miesięcy temu

Ależ ten rząd się o nas troszczy i wsłuchuje w sygnały… Szkoda tylko, że jakiś dobrze opłacany urzędnik, autor projektu tego rozporządzenia, nie zastanowił się nawet przez jedna chwilę, jak utrzymać w domach przez dwa tygodnie tysiące dzieci którym wyznaczono termin ferii. Miały być drutem wiązane do kaloryfera czy drzwi miano zamykać na stalowe skoble? Ta nadzieja na zluzowanie idiotycznego zakazu niestety nie daje żadnej nadziei na poprawę jakości zarządzania w tych trudnych czasach.

Hera
Hera
2 miesięcy temu

Co te dzieci mają robić na tym świeżym powietrzu Trzymać nos w telefonie.? Na spacerze chodnikiem przy ruchliwej ulicy?