Bielsko-Biała Sport

Dzieciaki z Ukrainy i Polski zagrają mecz charytatywny

Fot. BTS Rekord

5 sierpnia o 16.00 na płycie głównej stadionu BTS Rekord przy ul. Startowej 13 odbędzie się Charytatywny mecz towarzyski pomiędzy BTS Rekord, a Dush 1 z Obwodu Chmielnickiego. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli poseł Przemysław Koperski, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski oraz Prezes Grupy Rekord Janusz Szymura.

Już w najbliższy piątek młodzież z Polski i Ukrainy w wieku 12/11 lat wybiegnie na murawę na stadionie przy ulicy Startowej 13 w Cygańskim Lesie, aby rozegrać mecz towarzyski w ramach trwającego obecnie humanitarnego obozu sportowego dla dzieci z Ukrainy dotkniętych skutkami wojny, który wystartował 30 lipca. W akcję zaangażował się poseł na Sejm RP Przemysław Koperski, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Prezydent Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Prezes Grupy Rekord Janusz Szymura oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

– W kwestii pomocy na rzecz dzieci dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie, praktycznie wszystkie środowiska działają ponad podziałami – mówi poseł Przemysław Koperski, inicjator przedsięwzięcia.

Piątkowy mecz jest świetną okazją do promowania idei solidarności i integracji polsko-ukraińskiej. Wystawione drużyny młodych sportowców składają się z dzieci w rocznikach 2010 i 2011. Część Zawodników z Obwodu Chmielnickiego, to uchodźcy wewnętrzni z terenów objętych wojną na wschodzie kraju. Zarówno młodzież z BTS Rekord Bielsko-Biała, jak i Dash 1 Chmielnicki już nie mogą się doczekać piłkarskiej rywalizacji.

google_news
Energylandia - praca 2023
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments