Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Dzień Dziecka w Bielsku-Białej. Mali bielszczanie zagrali w grę miejską | ZDJĘCIA

Tutaj znajdowała się kryjówka Szpiega

Z okazji Dnia Dziecka Urząd Miejski w Bielsku-Białej zorganizował grę miejską. Mali bielszczanie jak co roku wraz z rodzicami wyruszyli na poszukiwania tajemniczego Szpiega z Krainy Deszczowców. W poprzednich edycjach uczestników było więcej.

Początkowe edycje gry miejskiej „Gdzie jest Szpieg?” rozgrywanej w Bielsku-Białej przyciągały istne tłumy. Pamiętamy długie kolejki ustawiające się przy punktach, gdzie zdobyć można było pieczątki. W tym roku tak nie było. Kto przyszedł nieco później, ten w kolejkach nie stał. Dzieci, aby poznać kryjówkę szpiega musiały ponownie przejść szlak figur bajkowych urozmaiceniem były występy aktorów Teatru Lalek Banialuka w Galerii Sfera, gdzie stanęła scena i odbywały się warsztaty z tworzenia lalek.

Po raz pierwszy jednym z punktów na mapie poszukiwań było też Centrum Bajki i Animacji, gdzie skorzystać można było z darmowych seansów m.in. o przygodach z Krainy Deszczowców. Zorganizowano też warsztaty z animacji poklatkowej. Na koniec, po znalezieniu kryjówki Dona Pedro, dzieci otrzymywały dyplomy.

google_news