Bielsko-Biała Kultura i rozrywka

Dzień ludzi kultury

Fot. Marcin Płużek

Dzisiaj (29 maja) przypada Dzień Działacza i Animatora Kultury. W Bielsku-Białej dzień ten ma szczególny wydźwięk, bo ludzi związanych zawodowo z kulturą jest tutaj naprawdę sporo. To właśnie im dedykowane jest to święto.

Pracują w kilkunastu instytucjach i placówkach kultury działających w stolicy Podbeskidzia. Dzięki ich wysiłkom i zaangażowaniu tysiące bielszczan (w tym tych najmłodszych) po raz pierwszy miało kontakt ze sztuką, literaturą, muzyką, tańcem – mówiąc w skrócie z kulturą przez duże „K” – i mogło dalej rozwijać swoją pasję.

Kultura jest niezwykle istotnym elementem życia oddziałującym na niemal wszystkie jego dziedziny, wspierającym duchowy rozwój człowieka i budującym naszą cywilizacyjną tożsamość. Dlatego z okazji Dnia Animatora i Działacza Kultury pragnę bardzo gorąco podziękować wszystkim twórcom i animatorom życia kulturalnego, działaczom, pracownikom sfery kultury oraz osobom, które wspierają jej rozwój, za pasję i zaangażowanie w kształtowanie kultury oraz za twórcze inicjatywy kształtujące kulturowy wizerunek naszej małej ojczyzny. W tym szczególnym dniu życzę wszystkim ludziom kultury satysfakcji z realizacji ambitnych planów zawodowych, dalszej wytrwałości w tworzeniu wizerunku kultury w naszym mieście oraz pomyślności w życiu osobistym – napisał w tym trudnym czasie także dla placówek kultury, prezydent Belska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments