Sport Żywiec

Dzień olimpijczyka w Gilowicach

Wiele sportowych emocji i ciekawych spotkań szykuje się podczas „Dnia olimpijczyka” w Gilowicach.

Impreza rozpocznie się w sobotę (1 czerwca) o 9.30 przy miejscowym Zespole Szkół od wciągnięcia flagi na maszt i zapalenia znicza.

Będziemy wspólnie świętować 100-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Przyjedzie do nas Marian Kasprzyk, czyli złoty medalista igrzysk olimpijskich w boksie w Tokio 1964 roku i brązowy podczas igrzysk w Rzymie w 1964 roku. Będą również i inni olimpijczycy oraz paraolimpijczycy, a także działacze sportowi z Żywiecczyzny oraz z Beskidzkiej Rady Olimpijskiej – mówi Henryk Pasko, prezes Parafialnego Klubu Sportowego w Gilowicach.

Oczywiście przy tym wszystkim nie może zabraknąć i sportowej rywalizacji.

Rozegrane zostaną finały młodzieży szkolnej z Zespołu Szkół w Gilowicach w piłce nożnej, piłce ręcznej, siatkówce, koszykówce i biegach. Zapraszamy wszystkich do dopingowani naszych sportowych nadziei – zachęca prezes Henryk Pasko.

Rozstrzygnięte zostaną również konkursy na wiersz o ruchu olimpijskim i na plakat olimpijski.

Widziałem te plakaty i muszę przyznać, że młodzież nie tylko stanęła na wysokości zadania, ale wykazał się również sporym talentem i pomysłowością przy ich tworzeniu – dodaje prezes Henryk Pasko.

Organizatorami wydarzenia są PKS Olimpijczyk Gilowice, dyrekcja Zespołu Szkół w Gilowicach i Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Gilowice, a współorganizatorami Beskidzka Rada PKOL w Bielsku-Białej i Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski w Wiśle.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments