Wydarzenia Bielsko-Biała

Dzień Seniora w bielskim ZUS-ie

Bielski Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje Dzień Seniora pod hasłem „Aktywnie i bezpiecznie”.

Akcja odbędzie się 26 października od 10.00 do 14.00 w sali NOT w Bielsku-Białej. Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

– Motywem przewodnim tegorocznej akcji jest bezpieczeństwo i świadomość prawna osób starszych. Wielu seniorów pada ofiarą przestępstw, takich jak oszustwa, wyłudzenia pieniędzy, nieuczciwe praktyki przedsiębiorców, przemoc czy dyskryminacja ze względu na wiek. Dlatego Zakład Ubezpieczeń Społecznych w porozumieniu z innymi instytucjami, m.in. z policją, aktywnie działa w celu podniesienia świadomości osób starszych w zakresie bezpieczeństwa – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Spotkanie będzie nie tylko okazją do wyrobienia sobie nawyków, chroniących przed wszelkiej maści oszustami. Ponadto będzie można podszkolić się z umiejętności udzielania pierwszej pomocy. O zmianach w rentach i sposobach podwyższenia emerytury opowie ekspert z ZUS-u. Na zakończenie części wykładowej swoimi wspomnieniami z Powstania Warszawskiego podzieli się doc. dr inż. Andrzej Kowalski, emerytowany wykładowca Akademii Techniczno-Humanistycznej.

Organizatorzy zadbali także o artystyczną stronę tego przedsięwzięcia. W programie przygotowanym przez Akademię Seniora są przedstawienie teatralne, pokaz tańca i monolog aktora Zbigniewa Grzesiaka.

Seniorzy biorący udział w wydarzeniu będą mogli skorzystać z bezpłatnego badania wzroku i będą mogli uzyskać bon zniżkowy na zakup okularów. Co więcej, przygotowano liczne materiały informacyjne i gadżety.

Do udziału w wydarzeniu zaproszono przedstawicieli instytucji i organizacji z Bielska-Białej działających na rzecz seniorów. – To niebywała okazja, by w jednym miejscu uzyskać informację z tak różnych obszarów, dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z punktów informacyjnych – stwierdza rzecznik.

Kronika2110_m
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments