Bielsko-Biała E-edukacja

Dzień Ziemi pod namiotem

 

W najbliższy poniedziałek obchodzony będzie w Bielsku-Białej dzień Ziemi. Organizatorzy wydarzenia – Wydział Gospodarki Opadami Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji – zapraszają na nie uczniów klas od czwartych do ósmych bielskich szkół podstawowych.

Informują jednocześnie, że z powodu na zapowiadaną na ten dzień przez synoptyków deszczowej aury, impreza odbędzie się pod namiotem sportowym w Parku Słowackiego.
Spotkanie rozpocznie się o 9.00 i potrwa mniej więcej do 14.00. W jego trakcie przewidziano wiele prelekcji edukacyjnych i warsztatów dotyczących planety i tego jak nowe pokolenia mogą o nią zadbać (nie będzie planowanego wcześniej wspólnego „sprzątania Ziemi”)
– Bardzo prosimy, aby dzieci były zaopatrzone w odpowiedni ubiór adekwatny do pogody oraz bidony i kubki termiczne. Zapewniamy bezpłatny, ciepły posiłek (zupa) oraz herbatę dla każdego uczestnika spotkania – informują organizatorzy. Po zakończeniu imprezy każda ze szkół otrzyma sadzonki roślin.

google_news