Kultura i rozrywka Żywiec

Dziewięćsił Festiwal w Cięcinie i Żywcu

Fot. Materiał prasowy

Przez dwa dni, najpierw w Cięcinie, a potem, w Żywcu, gościć będzie Dziewięćsił Festiwal.

Jak zaznaczają organizatorzy atrakcji będzie co niemiara. W Cięcinie wydarzenie rozpocznie się o 12.00 w sobotę (27 maja) na terenie Osady Sopki Stopki (ul. św. Katarzyny 154). Będą wycieczki i warsztaty pasterskie, koncert kapeli góralskiej uOstomili, a o 21.00 wystąpi GOORAL. Natomiast w niedzielę (28 maja) organizatorzy zaproszą o 8.00 na wspólną kawę i zielonoświątkową jajecznicę, a pół godziny później na koncert kwartetu smyczkowego Beskid Quartet.

W Żywcu festiwal rozpocznie się o 13.30 w niedzielę (28 maja) na terenie między Starym Zamkiem a Pałacem Habsburgów. Będą pokazy konne, najazdy na kopie, inscenizacja historyczna w wykonaniu Asysty Żywieckiej: „Franciszek Wielopolski zezwala ustanowić cech kuśnierski w Żywcu i zatwierdza jego statut”. O 15.30 planowany jest turniej walk rycerskich, a godzinę później koncert muzyki dawnej. Na 17.00 zaplanowano turniej dzieci i młodzieży w walkach na bezpieczną broń sportową. Około 18.30 odbędą się pokazy Alchemika, a godzinę później turniej wbijania gwoździ z publicznością. Po nim będzie można zobaczyć walki na miecze długie i pokaz tańca z ogniem w wykonaniu grupy Tam-Nara. Od 13.30 prowadzonych będzie wiele warsztatów, między innymi kaligrafii, kowalstwa, haftu na tiulu, budowy instrumentów ludowych, tworzenia dziewięćsiłu z bibuły, garncarstwa oraz malowania koników i na szkle.

Fot. Materiał prasowy

Fot. Materiał prasowy

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
1 rok temu

A co z informacjami o festiwalu w pozostałych lokalizacjach? Wisła, Szczyrk, Ustroń, Brenna? Dlaczego o tym beskidzka24.pl nie pisze??