Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Eco-friendly maty do jogi

Jednym z największych wyzwań współczesnego świata jest zanieczyszczenie środowiska i związane z nim zagrożenie. Na przestrzeni dekad zaniedbaliśmy naszą planetę i pozwoliliśmy na jej powolne wyniszczanie. Mimo, iż Europejska Agencja Środowiskowa ciągle podejmuje nowe kroki w walce z zanieczyszczeniami, to cały czas za mało. Dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas stawiał na naturalne produkty, przyjazne środowisku. Mamy szansę, aby przyczynić się do czegoś dobrego – kupując produkt, warto wybrać ten bardziej korzystny z perspektywy środowiskowej.

Eco-friendly maty do jogi

Mata do jogi jest oczywiście niezbędnym elementem praktyki. Przede wszystkim zapewnia komfort ćwiczeń oraz zwiększa bezpieczeństwo, zapobiegając ślizganiu się rąk i stóp. Sklep internetowy Utupluti powstał z myślą o osobach, dla których joga to obowiązkowy, codzienny rytuał, ale także z myślą o tych, dla których los naszej planety nie jest bez znaczenia. Nasze maty do jogi są w pełni wykonane z naturalnego kauczuku, powleczone na powierzchni warstwą poliuretanu. Najważniejszą informacją jest jednak to, że są one wolne od szkodliwych substancji, nie zawierają substancji takich jak np. PVC. Naturalny kauczuk jest w 100% biodegradowalny, nie wpływa zatem negatywnie na środowisko. A skoro nie szkodzi naturze to jest również w pełni bezpieczny dla Ciebie.

Komfort użytkowania i funkcjonalność

Joga to nie tylko sposób na utrzymanie zdrowej sylwetki, przede wszystkim to jedna z dziedzin samodoskonalenia się i wewnętrznego rozwoju. Jej niezwykłość polega na tym, że oddziałuje pozytywnie niemal na wszystkie aspekty naszego życia. Ma bardzo wiele zalet, na przykład: redukuje stres, polepsza oddech czy oczyszcza z toksyn. Codzienna praktyka jogi to czas dla nas i dla naszych myśli, możemy się wtedy maksymalnie skupić na sobie i prawdziwie odpocząć. Dlatego tak ważne jest, żeby nasza mata do jogi była wysokiej jakości i zapewniała komfort podczas ćwiczeń. Maty Utupluti idealnie sprawdzają się w każdych warunkach. Dzięki temu, że są wykonane ze 100% naturalnego kauczuku i powleczone na powierzchni warstwą poliuretanu, wykazują bardzo wysoką przyczepność, która aktywuje się wraz ze wzrostem intensywności praktyki. Maty wykazują również parametry antypoślizgowe, co znacznie podnosi komfort i zapewnia stabilność podczas ćwiczeń.

Cechy mat Utupluti

• waga: 3 kg

• grubość: 4 mm

• szerokość: 68 cm

• długość 183 cm

• świetna przyczepność i wysoka wchłanialność wilgoci

• materiał: 100% naturalny kauczuk i poliuretan, nie zawiera substancji toksycznych

Odpowiadając na pytanie zadane na początku – Czy maty kauczukowe są eco-friendly? Definitywnie TAK – maty Utupluti są jak najbardziej przyjazne środowisku. Zapewniamy, że oferujemy najlepsze produkty na rynku. Bardzo dbamy o to, żeby nasze maty były przede wszystkim komfortowe w użyciu, wolne od szkodliwych substancji i w pełni biodegradowalne. Oczywiście zwracamy również uwagę na względy estetyczne, w naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla zwolenników bardziej oryginalnych rozwiązań proponujemy maty Utupluti ART, czyli produkty, które powstały we współpracy z ilustratorami i grafikami. Projekty są inspirowane otaczająca nas przyrodą, częstym motywem, który wykorzystujemy jest również mandala. Natomiast dla miłośników klasyki i minimalizmu oferujemy maty Utupluti PU PRO, czyli gładkie maty zawierające wyłącznie małe logo Utupluti. Występuje w kilku kolorach: czarnym, zielonym, niebieskim, fioletowym i czerwonym.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments