Wydarzenia Czechowice-Dziedzice

EduPark w Ligocie Miliardowicach

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

Przy Szkole Podstawowej nr 2 w Ligocie Miliardowicach powstał EduPark. Ten edukacyjny plac zabaw to nowa atrakcja dla mieszkańców.

Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach to ciekawe połączenie klasycznego placu do zabawy i rekreacji z elementami o walorach edukacyjnych i poznawczych.

Składa się z on interaktywnych i certyfikowanych urządzeń do gier i zabaw dla dzieci. Każde urządzenie jest wyposażone w tabliczkę informacyjną z opisem działania. Na placu zainstalowano też spersonalizowane urządzenie edu-memory, prezentujące elementy dziedzictwa lokalnego Ziemi Bielskiej. W naszej gminie gra prezentuje wydarzenia kulturalne z terenu powiatu bielskiego, w tym z gminy Czechowice-Dziedzice. Nowy obiekt to zatem nie tylko miejsce do spotkań mieszkańców sołectwa, ale również atrakcja turystyczna gminy, przeznaczona w szczególności dla rodzin z dziećmi. Obiekt jest już otwarty, ale z oczywistych powodów lokalna społeczność będzie się nim mogła w pełni cieszyć od przyszłorocznej wiosny – informują urzędnicy.

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

Fot. UM Czechowice-Dziedzice

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Romab
Romab
1 rok temu

Szczerze to nic specjalnego ten park. Parę gadżetów a trąbią o tym na cały powiat jakby Disneyland otwierali.

Hermenegilda
Hermenegilda
1 rok temu
Reply to  Romab

Trzeba iść z trendem mody i chwalić lepsze dziś niż było.