Smacznie, zdrowo i stylowo Bielsko-Biała Cieszyn Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Ekamedica nabiera rozmachu!

Acai, acerola, goji, maqui berry, noni, camu camu to egzotyczne owoce z różnych stron świata. Wszystkie je łączy fakt, iż posiadają wiele właściwości leczniczych docenianych od wieków.

PROZDROWOTNE WŁAŚCIWOŚCI

Również nasze rodzime rośliny, takie jak burak ćwikłowy, dynia, lucerna, koniczyna czerwona czy kojarzone z medycyną ludową – rokitnik, skrzyp polny, pokrzywa, żywokost, łopian posiadają prozdrowotne właściwości. Tak więc roślin o korzystnym działaniu na ludzki organizm, jest niezwykle dużo, a odpowiednio dobrane służą do produkcji soków, suplementów diety, kapsułek, tabletek, olejów, olejków, maści, płynów kosmetycznych oraz żeli. Na pomysł, by na szeroką skalę uruchomić produkcję takich produktów wpadło małżeństwo z Kóz – Emilia i Jarosław Rozmus i w ten oto sposób w 2001 roku powstała firma EkaMedica, której produkty szeroko znane są dzisiaj nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami.

MARKA EKAMEDICA

– Zauważyliśmy niszę w branży produktów prozdrowotnych wytwarzanych z naturalnych surowców. Naszą przygodę ze zdrową żywnością zaczynaliśmy od soków z: granatu, aloesu, pokrzywy i karczocha. Myśl przewodnia „Naturalnie Znaczy Zdrowo”, przyświeca naszej firmie od samego początku i nakazuje tworzyć produkty, które łączą doświadczenie czerpane z wieloletniej tradycji medycyny naturalnej z najnowszymi technologiami i osiągnięciami współczesnej nauki – mówi Prezes Zarządu Jarosław Rozmus i dodaje: Mogę śmiało powiedzieć, iż nasza działalność oraz produkty od lat są doceniane i wyróżniane licznymi nagrodami oraz certyfikatami, a lokalny charakter przedsiębiorstwa przynosi realne korzyści nie tylko nam, ale także gminie i społeczności Kóz. Spółka EkaMedica obecnie zatrudnia około 60 pracowników i w tym roku planuje rozbudowę zakładu, dzięki której już niebawem firma wzbogaci się o nowe hale magazynowe oraz nowoczesne linie produkcyjne. Dzięki temu zatrudnienie wzrośnie wówczas do 100 osób.

KOZIAŃSKIE KORZENIE

Mimo kuszących ofert płynących zewsząd – między innymi z pobliskich stref ekonomicznych – właściciele postawili na lokalny patriotyzm. Nowoczesny zakład został wybudowany w Kozach. Zarząd firmy chce, aby ich miejscowość rozwijała się. Już dziś widać, iż działania związane z EkaMedicą mają pozytywny wpływ na lokalne branże. Chociażby dzięki organizacji w zakładzie spotkań biznesowych czy konferencji naukowych. Przyjeżdżający do firmy goście korzystają z lokalnej infrastruktury hotelowo – gastronomicznej. – Jesteśmy mocno związani z Kozami. Chcemy działać globalnie, ale w oparciu o strukturę lokalną – Prezes Zarządu podkreśla swoje Koziańskie korzenie. – To tutaj mój dziadek Józef oraz ojciec Kazimierz zaszczepili we mnie zalążek handlowca, przekazując mi podstawowe wartości biznesowe, którymi po dziś dzień kieruję się w życiu zawodowym. Surowce sprowadzamy z różnych stron świata, ale kiedy tylko to możliwe korzystamy również z polskich dostawców.

CERTYFIKAT BIO

Wszystkie produkty EkaMedica wytwarzane są według ściśle opracowanych norm, bez dodatku konserwantów z zachowaniem pierwotnych właściwości. Preparaty dzięki unikalnym procesom produkcji i najwyższej jakości zdobyły zaufanie u klientów, którzy pragną utrzymać lub przywrócić optymalne funkcjonowanie organizmu. EkaMedica oprócz przynależności do Polskiej Izby Zielarsko – Medycznej i Drogeryjnej oraz Instytutu Profilaktyki Zdrowia posiada też certyfikat BIO. Co oznacza, że wytwarzane przez firmę produkty są pod stałą kontrolą jednostki certyfikującej Bio-Cert. Zaś na miejscu nad procesem produkcji oraz bezpieczeństwem surowców czuwa Dział Jakości EkaMedica.

– Obecnie obsługujemy ponad 4 tysiące partnerów biznesowych w kraju i za granicą. Szerokie portfolio tworzy gama ponad 200 rodzajów produktów dostępnych nie tylko w aptekach i punktach zielarsko-medycznych, ale też w sklepach ekologicznych i ze zdrową żywnością. Poza granicami Polski marka EkaMedica dostępna jest również w takich krajach jak Niemcy, Czechy, Słowacja, Ukraina , Irlandia, Anglia, Grecja, Węgry, Hiszpania, Włochy a także Kanada i Stany Zjednoczone – wylicza prezes Jarosław Rozmus.

W TROSCE O ZDROWIE

W trosce o zdrowie swoich klientów oraz poprawę jakości życia EkaMedica poleca preparaty, które od lat – ze względu na szerokie spektrum zastosowania oraz unikalny proces produkcji – cieszą się uznaniem stale rosnącej grupy odbiorców. – Posiadamy szereg wykwalifikowanych specjalistów, którzy w każdym zakątku świata szukają najlepszych surowców do tworzenia naszych produktów. Ponadto bierzemy udział w branżowych targach takich jak: EXPO Kraków, EKOstyl w Bielsku – Białej, Bliżej Zdrowia, Bliżej Natury w Katowicach czy Alimentaria Horexpo w Lizbonie, by docierać do coraz większej grupy odbiorców – kontynuuje prezes.

ZŁOTY LAUR

Pod koniec stycznia tego roku w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca odbyła się coroczna gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji, podczas której Złotym Laurem została uhonorowana firma EkaMedica. Złoty Laur przyznany został za:

• stworzenie firmy opartej całkowicie na polskim kapitale, której marka dzięki doskonałej jakości produktów jest rozpoznawalna zarówno w Polsce, jak i za granicą;

• tworzenie naturalnych i bezpiecznych produktów – suplementów diety w formie soków, tabletek, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz kosmetyków, zgodnych ze wskazaniami zawartymi w najnowszych badaniach naukowych, ale także będących realną odpowiedzią na potrzeby ludzi;

• przywiązywanie wagi do pochodzenia surowców i świadomego wykorzystania potencjału polskich owoców;

• ciągły rozwój technologii produkcji oraz poszerzanie asortymentu o nowe produkty, będące odpowiedzią na zapotrzebowanie najbardziej wymagających klientów;

• działalność na rzecz promowania zdrowego stylu życia, zaangażowanie w projekty sportowe i edukacyjne.

W ubiegłym roku EkaMedica znalazła się między innymi w gronie laureatów konkursu „Firma Roku 2017 Samorządy Przedsiębiorcom”. Kapituła Konkursu złożona z prezydenta Bielska-Białej, starosty bielskiego oraz prezesa Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej przyznała firmie z Kóz wyróżnienie. – Co roku promujemy szczególnie aktywne, dynamiczne przedsiębiorstwa, które pełnią wiodącą rolę w rozwoju naszego regionu. Jedną z wyróżnionych w minionym roku firm była EkaMedica, o której produktach i ich pozytywnym działaniu przekonuje się na własnej skórze coraz więcej osób. Z wysoko rozwiniętą technologią i nowoczesnymi liniami produkcyjnymi EkaMedica spełnia warunki do uzyskania kolejnego wyróżnienia – tytułu „Firma Roku”. Potrzebne są jeszcze działania prospołeczne, a i te są coraz szerzej rozwijane w przedsiębiorstwie – mówi Janusz Targosz, prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej.

CENTRUM SPORTOWE

EkaMedica wspiera także lokalne kluby sportowe takie jak LKS Orzeł Kozy, Koziański Klub Pływacki, TS Podbeskidzie, drużynę koszykarzy Basket Hills a także duże wydarzenia sportowe, np. Projekt Plaża Open, Festiwal Biegowy Goniacka, Triathlon Radłów i wiele innych mniejszych. – Zaś wśród wielu działań prospołecznych firmy znajduje się między innymi wspieranie fundacji, w tym Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. – Na co dzień wspomagamy kluby zdrowia oraz akcje prozdrowotne. Nie o wszystkich jednak mówimy głośno. Warto jednak wspomnieć iż w najbliższym czasie chcemy stworzyć w Kozach klub tenisa ziemnego. W związku z tym, w tym roku przymierzamy się do budowy centrum sportowego w Kozach, a w nim trzech kortów tenisowych – dwóch krytych i jednego otwartego oraz kortów do gry w squasha i siatkówki plażowej – stworzenie centrum oraz funkcjonującego przy nich klubu deklaruje prezes i dodaje: – Promujemy profilaktykę zdrowia. Zdajemy sobie sprawę, że łatwiej jest zapobiegać chorobom niż późnej je leczyć. Ja również staram się aktywnie żyć i uprawiać sport. Aktualnie regularnie gram w tenisa ziemnego i staram się zaszczepić zamiłowanie do sportu i zdrowego stylu życia wśród pracowników i znajomych. (mir)

 

 

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments