Wydarzenia Bielsko-Biała

Ekologiczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Bujakowie

„Jasne słońce, czysta ziemia łączy wszystkie pokolenia” – takie hasło przyświecało tegorocznemu, V Bujakowskiemu Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu.

Jarmark to radosne, przedświąteczne spotkanie mieszkańców Bujakowa i okolicznych miejscowości. Organizatorzy zapewnili wszystkim przybyłym gościom wyjątkowe atrakcje, łącznie z niepowtarzalną atmosferą wypełnioną koncertami, występami dorosłych, młodzieży i dzieci.

Tegoroczna impreza skupiła się na problematyce związanej z ekologią i ochroną środowiska. Dzieci ze szkoły w Bujakowie przygotowały wystawę ekologicznych prac plastycznych. Ku przestrodze wykonały też z odpadów: rybę, fokę, ptaka, niedźwiedzia i człowieka przyszłości.

Dzieci witał Święty Mikołaj, a na wszystkich chętnych czekały świąteczne wypieki i smaczne poczęstunki. Panie z KGW w Bujakowie na jednym ze stoisk, których było wiele, oferowały chętnym choinki, stroiki, stojaki, bombki i inne przepiękne ozdoby świąteczne.

Kulminacją Bujakowskiego Jarmarku było wręczenie nagród za kupione cegiełki, których sprzedano aż 422 oraz barwny pokaz sztucznych ogni. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na wspólne działania ekologiczne w przedszkolu, szkole, klub sportowy, służby ratownicze z terenu sołectwa Bujaków.

Jarmark zorganizowali: sołtys Małgorzata Goliasz wraz z rada Sołecką w Bujakowie, Szkoła Podstawowa z oddziałami Przedszkolnymi w Bujakowie, Ludowy Klub Sportowy w Bujakowie, OSP Bujaków, KGW Bujaków, Niepubliczne Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Bujakowie.

Całość wsparła Gmina Porąbka, która była partnerem akcji oraz 90 firm z terenu gminy Porąbka i okolicznych miejscowości.

Autorami zdjęć są: Krzysztof Fiołek, Elżbieta Gamza i Mirosław Galczak.

navigate_before
navigate_next

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments