Wydarzenia Bielsko-Biała

Ekumeniczna modlitwa w Szczyrku

Za 100 lat niepodległości dziękowali ks. Jan Byrt i ks. Henryk Mach.

Ekumeniczna modlitwa dziękczynna odbyła się 23 września w Szczyrku Salmopolu. Poprowadzili ją księża z parafii ewangelickiej – ks. Jan Byrt ze Szczyrku i ks. Henryk Mach z Bielska Białej. W modlitwie uczestniczyło wielu mieszkańców Śląska. Odbyła się w nietypowym miejscu, na placu pod nową 10-osobową gondolą w Szczyrku .

– Początkowo planowaliśmy modlitwę na Hali Skrzyczeńskiej jednak ze względu na silny wiatr, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo uczestników, zmieniliśmy miejsce. Koncert pieśni wykonał Tadeusz Wantulok z Wisły.  Podziękowaliśmy Bogu za 100 lat niepodległości Polski i uwielbialiśmy w pięknych pieśniach i świadectwach działania Jezusa w życiu ludzi dzisiaj. Było więc dziękczynienie i prośba o dalszą opiekę Boga nad naszą ojczyzną – opowiada ks. Jan Byrt.

Podkreśla przy tym, że o niepodległość Polski walczyli wyznawcy wielu Kościołów. – Dziękowaliśmy Bogu i za ewangelików, i katolików. W tej ekumenicznej polskiej rodzinie Duch Święty czyni jedność w różnorodności – podsumowuje znany z wielu wspaniałych inicjatyw szczyrkowski pastor.

1
Skomentuj

avatar
1 Komentarzy
0 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
1 Komentarzy
Franuś Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Franuś
Gość
Franuś

Chyba 100 lat od uzyskania niepodległości. W tej jedności wśród katolików widzimy, że nie jest słodko.