Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Elegancja i oryginalność w kuchni – jakie płytki wybrać?

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spotykają się wszyscy domownicy. Nie bez przyczyny mówi się, że stanowi serce domu. Gdy salon jest otwarty na kuchnię, tym bardziej trzeba zadbać o jej wystrój. Elegancki i unikalny efekt można uzyskać przy pomocy odpowiednio dobranych płytek. Jak zadbać o atrakcyjną aranżację kuchni?

Płytki zamiast drewna – doskonały wybór do kuchni

Drewno jest naturalnym materiałem, którego trudno nie docenić. Sprawia, że wnętrze zyskuje niepowtarzalny, ciepły klimat. Niestety niewiele gatunków drewna może być stosowane w pomieszczeniach o dużej wilgotności, a w kuchni mamy do czynienia z parą wytwarzającą się podczas gotowania czy wodą rozchlapywaną na boki podczas mycia naczyń. Na dodatek nierzadko różne płyny są rozlewane na podłogę. Dlatego doskonały zamiennik drewna stanowią płytki drewnopodobne. Można je wykorzystywać nie tylko do kuchni, ale również jako płytki łazienkowe. Płytki imitują drewno rodzime i egzotyczne, więc wybór jest o wiele większy niż w przypadku drewna naturalnego – tylko kilka gatunków dobrze funkcjonuje tam, gdzie jest mokro. W ten sposób łatwo wyczarować praktyczną i piękną podłogę lub obudować szafki albo wnękę pomiędzy nimi a blatem. Płytki drewnopodobne w połączeniu z motywem cegły stworzą intrygującą i pełną naturalności całość. Cegła zostanie wyeksponowana, gdy zostanie umieszczona właśnie między blatem a wiszącymi szafkami.

Motyw marmuru – niezastąpiony luksus

Marmur od pradawnych czasów jest kojarzony z luksusem. Obecnie można zdecydować się na naturalną wersję lub tańszą, a na dodatek mającą lepsze właściwości praktyczne, w postaci płytek ceramicznych. Imitacje marmuru idealnie odzwierciedlają jego rzeczywistą kolorystykę i fakturę. Marmurowy blat w kuchni prezentuje się bajecznie, ale płytki podłogowe oraz ścienne pozwalają stworzyć całe wnętrze w marmurze. Białe i czarne płytki intrygują specyficznymi żyłkami. Warto połączyć ze sobą kontrastowe kolorystyki. Biel wnosi do wnętrza wrażenie czystości i harmonii, a czarny marmur podkreśla wyrafinowany styl.  Wielkoformatowe płytki pozwalają uzyskać efekt jednolitej powierzchni.

Mozaika – misterne rozwiązanie w kuchennych aranżacjach

Wielkoformatowe płytki nieustannie są mile widziane w pomieszczeniach, ale w kuchni coraz częściej gości mozaika. To powrót do przeszłości – mozaiki znane były już w starożytności. Największe wrażenie wywierają jednak ornamentowe mozaiki pojawiające się w sztuce arabskiej. Ciekawe motywy przedstawiają m.in. płytki hiszpańskie. Płytki do kuchni nie muszą składać się ze skomplikowanych wzorów, aby dekorowały pomieszczenie. Z kolekcji jednokolorowych płytek można ułożyć ozdobne układanki na ścianę. Obraz na podłodze z misternie ułożonych puzzli również będzie wywoływał niekłamany podziw gości. Przykłady oryginalnych mozaik można zobaczyć na stronie grupamo.pl. Mozaika najlepiej prezentuje się, gdy zajmuje jedynie fragment ściany.

google_news
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SramNaWas!
SramNaWas!
4 lat temu

W marmurowych kuchniach to spotykają się tylko złodzieje z PiS! My mamy kuchnię 3 x 3 …..trzodo pisowska!