Wydarzenia Bielsko-Biała Czechowice-Dziedzice

Elektroniczne kasowniki w autobusach PKM

Fot. Materiał prasowy

Od dzisiaj (1 sierpnia) pojawiła się możliwość płatności zbliżeniową kartą płatniczą za przejazd w autobusach Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach przewoźnik PKM wydzierżawił 20 urządzeń do bezgotówkowego wnoszenia opłat za przejazd pojazdami komunikacji miejskiej wraz z czytnikami kontrolerskimi i systemem nadzorującym pracę tych urządzeń.

Urządzenia są zamontowane we wszystkich autobusach czechowickiego PKM. Charakterystyczne niebieskie biletomaty znajdują się w środkowej części pojazdów. Menu urządzenia oferuje cztery wersje językowe po polsku, angielsku, niemiecku i ukraińsku. Ponadto wprowadzono tryb wysokokontrastowy dedykowany osobom niedowidzącym. Biletomaty umożliwiają zakup biletów jednorazowych za pomocą transakcji bezgotówkowych. W prosty, intuicyjny sposób, wybierając odpowiednią cenę biletu i ilość sztuk, po zatwierdzeniu wyboru, można bezdotykowo zapłacić za bilet swoją kartą płatniczą, telefonem lub innym urządzeniem elektronicznym. W trakcie kontroli, w celu sprawdzenia posiadania biletu na bieżący przejazd, wystarczy przyłożyć kartę płatniczą, bądź urządzenie, którym dokonało się płatności do specjalnego czytnika, w który wyposażona będzie osoba kontrolująca. Co ważne, urządzenie kontrolujące, nie ma dostępu do danych finansowych karty, a sama transakcja zakupu i kontroli biletu jest bardzo bezpieczna – zapewniają miejscy urzędnicy.

google_news
E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
seniorzy to bzdet?
seniorzy to bzdet?
15 dni temu

A wystarczyło zostawić bez dzierżawy konduktora z pełnym zaufaniem seniorów.