Wydarzenia Bielsko-Biała

Elektryk dla urzędników

Fot. Wydział Prasowy UM BB

Elektryczne BMW i3 będzie służyć miejskim urzędnikom.

Samochodu użyczyła Ratuszowi firma S.A.C. Gwarant Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Mikołowie, a pośredniczył w tym lokalny dealer BMW Sikora. Auto zostało przekazane do rocznego bezpłatnego użytkowania przez pracowników Urzędu Miejskiego. Elektryk będzie używany służbowo przez Wydział Ochrony Środowiska i Energii UM oraz ogrodnika miejskiego.

– Bielsko-Biała to miasto szczególnie nam bliskie, tutaj zlokalizowane są nasze trzy salony. Dlatego tak bardzo zależy nam, aby miasto – podobnie jak reprezentowane przez nas marki – kojarzyło się z nowoczesnością i troską o środowisko. Tym samym mamy ogromną przyjemność przekazać na użytek Urzędu Miasta w Bielsku-Białej wyjątkowy samochód – BMW i3 – mówił członek zarządu Grupy Sikora, dyrektor usług posprzedażnych w całej grupie Tomasz Radomski.

Kluczyki do samochodu odebrał prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. – Dziękuję za te inicjatywę. Mam nadzieję, że w ten sposób miasto przyczyni się do promowania ekologicznych środków transportu. Z auta będzie głównie korzystał Wydział Ochrony Środowiska, ale ja też nie odmówię sobie tej przyjemności – mówił prezydent Klimaszewski.

Ratusz w ciągu roku może przejechać przekazanym samochodem 20.000 km. Zasięg auta na jednym ładowaniu wynosi do 260 km. Do pełnego zasięgu proces ładowania trwa trzy godziny. BMW jest oklejone logotypem miasta Bielska-Białej oraz logotypem wieloletniej kampanii promocyjno-edukacyjnej “Bielsko-Biała chroni klimat”. Firmy przekazały też Ratuszowi naścienną stację ładowania Wall Box.

To kolejny samochód elektryczny w miejskich jednostkach w Bielsku-Białej. Ostatnio o nowy pojazd, drugi już, wzbogaciła się spółka Zieleń Miejska, dwa elektryczne pojazdy i dwa rowery ma też Straż Miejska.

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych z 11 stycznia 2018 roku z późniejszymi poprawkami nakłada na samorządy obowiązek modyfikacji floty pojazdów służbowych na ekologiczne w określonym przez ustawę trybie czasowym. W tym roku samorządy muszą wykazać udział 10 procent pojazdów elektrycznych w całym taborze. W Bielsku-Białej postępują prace nad powstaniem stu stacji ładowania elektryków.

WSB_zas_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hermenegilda
Hermenegilda
1 miesiąc temu

Gdzie tradycja pokazywania zdjęć z przekazania kluczyków?