Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Etniczne poszukiwania jazzowo-folklorowe – koncert Marcina Wyrostka z Coloriage w Cavatina Hall

Reprezentantka Eurowizji, zwycięzca programu Mam talent! oraz kwartet instrumentalny – a wszyscy ci artyści na jednej scenie! Już we wrześniu w pięknej architekturze Cavatina Hall spełni się ten niepowtarzalny mariaż dźwiękowy. Co jeszcze przygotowali dla nas muzycy? Zdradzamy poniżej.

Marcin Wyrostek & Coloriage – barwne brzmienia

Marcin Wyrostek dał się poznać szerszej publiczności podczas drugiej edycji programu Mam talent! W tymże też talent show osiągnął sukces, zgarniając główną nagrodę. Ukończył Państwową Szkołę Muzyczną i i II stopnia w Jeleniej Górze, gdzie obecnie pełni rolę wykładowcy. Nagrany po udziale w programie album Magia Del Tango zdobył nie tylko status złotej płyty, lecz także dwie nominacje w najważniejszych polskich nagrodach muzycznych, czyli Fryderykach, w kategoriach: Album Roku Muzyka Kameralna i Fonograficzny Debiut Roku.

Kolejnym krążkiem w karierze Wyrostka była płyta Marcin Wyrostek & Coloriage z 2011 roku. Wtedy też powstała pierwsza oficjalna kompozycja muzyka z pozostałymi artystami, choć wspólnie instrumentaliści tworzą już od 2005 roku. Niezmiennie do kwartetu należą: Mateusz Adamczyk odpowiedzialny za skrzypce, Krzysztof Nowakowski na instrumentach perkusyjnych, Piotr Zaufal grający na gitarze basowej oraz Marcin Wyrostek – akordeon.

Kasia Moś – utalentowana multiinstrumentalistka

Barwny kwartet instrumentalistów świetnie uzupełnia towarzysząca im na scenie Kasia Moś. Córka dyrygenta i altowiolistki muzykę ma we krwi. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach kształciła się w zakresie skrzypiec, wiolonczeli, fortepianów oraz wokalistyki. Popularność zdobyła po wygraniu polskiej selekcji Eurowizji w 2017 roku. Na samym konkursie zajęła 22. miejsce. Ponadto wydała jeszcze trzy albumy: Inspination z 2015 roku, Moniuszko 200 z 2021 roku oraz Karin Stanek z 2022 roku, a także współpracowała na wielu płytach innych artystów.

Cavatina Hall – oryginalne miejsce na mapie Bielska-Białej

Siedem kondygnacji, sala koncertowa, studio nagrań, sala kameralna i wiele innych – to tylko kilka przykładów tego, co skrywa Cavatina Hall. Pierwsza profesjonalna sala koncertowa w Bielsku-Białej została otwarta końcem 2022 roku i już nieraz zaskoczyła występami wybitnych artystów. Na ponad dwóch tysiącach metrów kwadratowych przygotowano nowoczesny system nagłośnienia L-Acoustics, co pozwala nie tylko na świetny odbiór każdego rodzaju muzyki przez publiczność, lecz także daje doskonałe warunki akustyczne muzykom.

Oryginalna architektura komponuje się z industrialnym terenem Bielska-Białej, jednocześnie wtapiając się w okoliczny beskidzki krajobraz. W takim anturażu każde wydarzenie muzyczne zyskuje fenomenalną oprawę. O tym jak przestrzeń sprawdza się podczas ciekawych koncertów, można przekonać się już 29 września. Wtedy też na scenie pojawi się zespół artystów: Marcin Wyrostek wraz z Coloriage oraz towarzysząca muzykom Kasia Moś. Bilety na: https://cavatinahall.pl.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments