Porady i inspiracje Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Euro 2020 – gdzie oglądać mecze?

Fani piłki nożnej odliczają dni do rozpoczęcia Mistrzostw Europy 2020. Impreza startuje 11 czerwca i potrwa aż do 11 lipca 2021 roku. Oczywiście, wszystkie spotkania będą transmitowane. Gdzie można je zobaczyć na żywo? Kto skomentuje spotkania i jak będzie wyglądać euro 2020? Jakie inne stacje, poza rodzimymi, przeprowadzą transmisje z Euro 2020? Poniżej znajdziesz wszystkie aktualne informacje na temat tego zagadnienia.

Gdzie będą transmitowane mecze Polaków?

W trakcie Mistrzostw Europy 2020 zostanie rozegranych łącznie aż 51 potyczek. To na pewno jeden z plusów powiększenia liczby reprezentacji narodowych, które wezmą udział w czempionacie. Wszak jeszcze w 2012 roku (turniej był rozgrywany w Polsce i na Ukrainie) na imprezie było zaledwie 16 drużyn. Teraz nie tylko ekip, ale także, co za tym idzie, spotkań będzie o wiele więcej. Dla każdego fana futbolu to zaś oczywiście znakomita informacja. Wszystkie spotkania (51) będą transmitowane przez TVP. Na takich kanałach, jak TVP 1, TVP 2 i TVP Sport (ramówka tego programu będzie zaś w zdecydowanej większości poświęcona właśnie Euro 2020). To nie wszystko. Możesz bowiem oglądać spotkania Mistrzostw Europy 2020 nie tylko na ekranach własnych telewizorów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać ze strony internetowej sport.tvp.pl, gdzie oprócz relacji, możesz zobaczyć aktualne wyniki na żywo. Masz zatem sposobność oglądać rywalizację na Euro jadąc busem, autobusem, tramwajem itp.

Kto skomentuje zmagania na Euro 2020?

Ta sprawa elektryzuje dużą część społeczeństwa kibicowskiego. Niemniej jak to, gdzie będzie można oglądać spotkania Euro 2020. TVP powoli odkrywa pierwsze karty w ramach tego zagadnienia. Pierwszy mecz Polaków ze Słowakami (który zaplanowano na 14 czerwca 2021 roku) skomentują Mateusz Borek i… Kazimierz Węgrzyn, były ekspert Canal+ Sport. Dla urozmaicenia kolejne starcia będą opisywane słowami przez innych fachowców. Spotkanie z Hiszpanią skomentują bowiem Jacek Laskowski oraz Robert Podoliński. Z kolei mecz ze Szwedami będzie polem do popisu dla Dariusza Szpakowskiego oraz Andrzeja Juskowiaka. Co jeszcze udało nam się ustalić? Już teraz wiadomo, że ta para zagości w naszych domach, mieszkaniach, barach itp. w czasie wielkiego finału. Najprawdopodobniej będzie to ostatni mecz skomentowany przez 70-letniego Dariusza Szpakowskiego.

Gdzie oglądać Euro 2020 w innych krajach?

Oczywiście, Euro 2020 będzie transmitowane także w wielu innych europejskich krajach. Już teraz można sprawdzić, jakie stacje telewizyjne mają prawa do pokazywania tej imprezy. W czasie turnieju będziesz poza Polską? Warto zatem wiedzieć, gdzie będzie można zobaczyć np. grupowe starcia Biało-czerwonych; kolejno ze Słowakami, Hiszpanami oraz Szwedami. W Belgii prawa telewizyjne do pokazywania Mistrzostw Europy 2020 ma stacja RTBF. Planujesz udać się na krótkie wakacje na Cypr? W tym kraju największą oglądalność w czasie Euro 2020 będzie miała stacja CyBC. W Czechach mecze pokaże CT, we Francji TF1, a w Hiszpanii Mediaset Espana. Polskiej kolonii nie brakuje na terenie Niemiec. Jeśli zaś chodzi o to państwo, to spotkania będą pokazywane zarówno przez ARD, jak i ZIF. W Rosji prawa do Mistrzostw Europy nabyła Wszechrosyjska Państwowa Kompania Telewizyjna i Radiowa. Warto także wspomnieć o Wielkiej Brytanii (BBC, ITV) oraz Włoszech (RAI).

Turniej wzbudza zainteresowanie nie tylko w Europie

Futbol to sport globalny. Nie może zatem zaskakiwać, że Mistrzostwa Europy będą oglądane talk naprawdę na całym świecie. W Australii stacją odpowiedzialną za pokazywanie spotkań będzie Optus Sport, a w Brazylii Grupo Globo. Jeśli chodzi o Chiny, to prawa do pokazywania imprezy ma China Central Television. O Euro 2020 nie zapomnieli oczywiście Amerykanie. Stany Zjednoczone coraz bardziej stawiają na rozwój futbolu. Nie tylko stricte amerykańskiego. Nie da się zaś ukryć, że MLS prezentuje z roku na rok coraz większy poziom. Gdzie można oglądać Euro 2020 będąc w tym czasie na terenie Stanów Zjednoczonych? Jeśli interesuje Cię ta impreza, to zdecyduj się na American Broadcasting Company albo ESPN.

 

 

KB_lody
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments