Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Eurovia – stabilna praca, jasne perspektywy. Tworzymy zgrany zespół!

Ciepłą atmosferę w Eurovia budują takie wspólne przedsięwzięcia jak zawody sportowe, pikniki rodzinne, imprezy plenerowe czy świętowanie narodzin dziecka.

Eurovia Polska SA to firma, która inwestuje w swoich pracowników. Dba o ich rozwój zawodowy i wytycza przejrzystą ścieżkę kariery. Oferuje liczne programy, dodatki i benefity, które sprawiają, że wzrasta nie tylko satysfakcja z pracy, ale i z czasu wolnego. Jednak przede wszystkim gwarantuje stabilne zatrudnienie i bezpieczeństwo, dbając przy tym o dobrą atmosferę. Myśląc o karierze w branży budowlanej, warto zwrócić uwagę na firmę, która się w niej wyróżnia nowoczesnym i empatycznym podejściem do swoich pracowników.

Przyjazne miejsce

Przykładu praktycznego funkcjonowania standardów Eurovia SA nie trzeba daleko szukać. Sektor Bielsko-Biała spółki, która odpowiada za największe inwestycje drogowe w całym regionie, to obraz stabilności pod względem zatrudnienia. Jak zwraca uwagę Andrzej Mitka, dyrektor tego sektora, tutaj większość pracowników pozostaje w Eurovia do emerytury, co w branży budowlanej bynajmniej nie jest standardem. Zdarza się, że zatrudniają się kolejni członkowie rodzin już obecnych pracowników. Bywa, że pracuje kilku braci lub nawet ojciec i jego synowie.

– Rzecz jasna, nie zatrudniamy każdego zainteresowanego członka rodziny obecnego pracownika. Podejmujemy współpracę z tymi kandydatami, którzy spełniają nasze kryteria rekrutacyjne, mają odpowiednie kwalifikacje i wpasowują się w profil danego stanowiska. To, że pragną się z nami związać członkowie rodzin pracowników najlepiej świadczy o tym, że tworzymy przyjazne miejsce pracy. Pozyskanie kolejnego zaufanego pracownika postrzegamy jako wzmocnienie zespołu. Taka nowa osoba szybko się wdraża do nowej pracy – opisuje Izabela Konik, kierownik Działu Rekrutacji i Szkoleń w Eurovia, HR-owiec z kilkunastoletnim doświadczeniem rekrutacyjnym, na co dzień współpracujący z pracownikami wszystkich szczebli. Jak dodaje, w spółce z powodzeniem sprawdza się program poleceń pracowniczych. Pracownicy, którzy polecą odpowiedniego kandydata mogą liczyć na stosowny dodatek do wynagrodzenia.

Pewna praca, dobra płaca

Eurovia to stabilny pracodawca i wzór podejścia do pracownika. Spółka działa transparentnie i stawia nie tylko na rygorystyczne podejście do przepisów, ale dodatkowo też przestrzega międzynarodowych standardów Grupy VINCI. Oczywistym jest, że pensje wypłacane są na czas, ale warte podkreślenia jest to, że w Eurovia SA nie ma mowy o różnego rodzaju tzw. umowach śmieciowych. – Zatrudniamy na umowę o pracę, a preferujemy wieloletnią współpracę. Jeśli to możliwe, to aż do emerytury – mówi kierownik Działu Rekrutacji i Szkoleń.

W branży budowlanej kluczowy jest aspekt bezpieczeństwa, a to priorytet firmy. Świadczą o tym liczne szkolenia organizowane dla pracowników oraz cała polityka firmy, przykładająca do tego wagę w każdym aspekcie funkcjonowania. Pracownicy są profesjonalnie przygotowani do pracy, oddaje się im do użytku wygodne zaplecza socjalne, a mają też do dyspozycji wysokiej klasy sprzęt, w tym także profesjonalne środki ochrony indywidualnej.

Pracownicy cieszą się z tego, że firma – choć działa na terenie całego kraju – preferuje podejście lokalne. Dzięki temu nie muszą jeździć na miejsce pracy setki kilometrów, ale mogą pracować jak najbliżej swojego miejsca zamieszkania, bez konieczności meczących wyjazdów i rozstawania się z rodziną.

Człowiek najlepszą inwestycją

– Inwestujemy w naszych pracowników, w ich rozwój i zawodową satysfakcję. To podejście, które przyczynia się do stabilności i wzmacniania pozycji spółki, a które cenią sobie nasi pracownicy – ocenia Izabela Konik.

Co roku firma aktualizuje program szkoleniowy, dostosowując go do potrzeb pracowników i celów biznesowych firmy. Członkowie grup produkcyjnych mają systematyczne szkolenia z zakresu BHP i ochrony środowiska, a dzięki kursom operatorskim uzyskują kolejne uprawnienia, wspomagające ich rozwój zawodowy. Eurovia stawia też na szkolenia językowe, co pozwala na lepszą współpracę z międzynarodowym środowiskiem całej Grupy.

Uwagę zwraca program szkoleniowy – tzw. fundament menedżera. – Jeśli pracownik dysponuje potencjałem do objęcia stanowiska kierowniczego lub awansu, dzięki niemu jest kompleksowo przygotowywany do nowych wyzwań – tłumaczy HR-owiec spółki.

Empatia i atrakcyjne benefity

Załoga Eurovia SA ceni sobie rozbudowany system benefitów i świadczeń, które podnoszą poziom życia i satysfakcję z pracy.

Firma uczestniczy w programie kafeteryjnym myBenefit, w którym każdy przeznacza swoje środki na to, co go najbardziej interesuje. Jedni sięgają po bilety na atrakcyjne wydarzenia kulturalne, inni rozwijają swoje sportowe pasje.

Nieoceniony jest dostęp do prywatnej opieki medycznej. Pracownicy sami wybierają jedną z ofert dużych i sprawdzonych centrów medycznych i samodzielnie dostosowują pakiet do swoich potrzeb.

Pracownicy są zachęcani, by korzystali z dłuższych urlopów, dzięki którym mogą wrócić do pracy w pełni sił. A wypoczynek bez martwienia się o finanse jest możliwy dzięki temu, że Eurovia dofinansowuje wypoczynek.

Wielu pracowników korzysta ponadto z możliwości udziału w akcjonariacie pracowniczym. To program, dzięki któremu można zakupić akcje pracownicze Grupy VINCI na bardzo preferencyjnych warunkach. – Ponadto to bezpieczna forma oszczędzania i pomnażania oszczędności, bo opiera się na stabilnej branży i dobrze prosperującej firmie – zwraca uwagę Izabela Konik.

Doskonałą atmosferę w firmie budują takie praktyki, jak wspólne świętowanie narodzin dziecka, czemu towarzyszą wyprawka dla maluszka i upominki dla mamy czy taty, bony świąteczne, karty upominkowe dla dzieci pracowników, dni otwarte poszczególnych zakładów, duże i atrakcyjne imprezy plenerowe i pikniki. – Wszystko to pokazuje, że pracodawca myśli o rodzinach pracowników i wspiera ich w najważniejszych chwilach w życiu – stwierdza kierownik Działu Rekrutacji i Szkoleń.

Z myślą o przyszłości

W Eurovia SA w parze z doświadczeniem idzie młodość, czego wyrazem są pionierskie programy skierowane do przyszłych inżynierów już w trakcie studiów. Po pilotażowym programie w oddziale Mysłowice, został on w tym roku rozszerzony na pozostałe lokalizacje. – Student budownictwa ma szansę poznać całe spektrum naszej działalności i zobaczyć, na czym w praktyce będzie polegać jego przyszła praca. Często to ułatwia studentom wybór konkretnej specjalizacji. Pieczę nad studentami ma opiekun praktyk, a w zapoznaniu się z działalnością konkretnego działu pomaga im dodatkowo jeden z doświadczonych specjalistów. Taka otwartość Eurovia pozwala zachęcić młodych ludzi do aplikowania na nasze stanowiska i buduje wizerunek nowoczesnego pracodawcy – mówi Izabela Konik.

Zatrudnieni tuż po studiach korzystają następnie z autorskiego programu rozwojowego dla młodych inżynierów. Dzięki temu świetne przygotowanie teoretyczne można szybko uzupełnić o praktyczne umiejętności poprzez szkolenia, prowadzone przez ekspertów firmy, które zapoznają młodych inżynierów z procesem budowlanym od wyszukania i złożenia oferty po końcowy odbiór inwestycji. – Program prowadzi pracownika przez meandry wszystkich działów, a zarazem wyznacza naturalną ścieżkę kariery, której celem jest pełnienie funkcji kierownika robót, budowy czy projektu – objaśnia kierownik działu Rekrutacji i Szkoleń.

Aplikuj!

Jak dołączyć do zespołu Eurovia SA? Przede wszystkim warto śledzić stronę internetową spółki (www.eurovia.pl). W zakładce „Kariera” dostępne są aktualne oferty pracy i można zapoznać się z tym, co firma gwarantuje swojej załodze. – Mamy system, poprzez który można aplikować. Dokumenty są analizowane przez nasz Dział Rekrutacji i Szkoleń. Gdy profil odpowiada wymaganiom, kontaktujemy się telefonicznie, aby potwierdzić dostępność kandydata. Kolejnym etapem jest rozmowa z menedżerem zatrudniającym, czyli przyszłym przełożonym. Po zakończeniu tego etapu składamy ofertę zatrudnienia. To sprawdzona i czytelna procedura, a nasi pracownicy zawsze chętnie odpowiadają na dodatkowe pytania – zaprasza do kontaktu Izabela Konik.

KB-tere