Wydarzenia Bielsko-Biała

Ewa Bachta nowym dyrektorem bielskiego pediatryka

Ewa Bachta będzie nowym dyrektorem Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. Pracę rozpocznie 1 stycznia.

Nowego szefa pediatryka wybrano w drodze pozakonkursowej po dwóch nierozstrzygniętych konkursach. Zarząd Powiatu Bielskiego zdecydował, że Ewa Bachta będzie zarządzać placówką przez sześć lat.

-To przede wszystkim dobra wiadomość dla naszego regionu. Ewa Bachta przez wiele lat zarządzała szpitalami w województwie śląskim. Nie bez znaczenia jest fakt, że jest ekonomistką, ale dla mnie najważniejsze jest to, że ma bardzo dobrą aurę, bo potrafi rozmawiać ze wszystkimi, a to jest chyba dzisiaj najbardziej potrzebne w tym szpitalu – mówi starosta bielski Andrzej Płonka.

Jednym z celów Ewy Bachty ma być uzupełnienie wakatów. – Podobnie jak w całym kraju, najważniejszym problemem jest obecnie brak lekarzy. Myślę więc, że oprócz spraw międzyludzkich, których dotyczył ostatni konflikt w szpitalu, który mam nadzieję udało się jakoś ugasić, pozyskanie pediatrów jest numerem jeden. Ja sam szukam tych specjalistów, również na Ukrainie – dodaje Andrzej Płonka Płonka.

Ewa Bachta ma wykształcenie wyższe ekonomiczne, była m.in. zastępcą dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych w Górnośląskim Centrum Medycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2011-2017). Wcześniej podobną funkcję pełniła w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej (2008-2011). Ostatnio pracowała jako kierownik działu ds. badań i pozyskiwania funduszy w Górnośląskim Centrum Medycznym.

Ewa Bachta zastąpi na stanowisku dyrektora Szpitala Pediatrycznego Ryszarda Odrzywołka, który pełnił tę funkcję przez 7,5 roku, a pod koniec listopada przeszedł na emeryturę. Obecnie p.o. dyrektora jest Czesław Kapała, dotychczasowy zastępca szefa tej placówki.

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments