Bielsko-Biała Na sygnale

Ewakuacja sortowni przesyłek

Około stu osób ewakuowano z sortowni przesyłek przy ul. Legionów w Bielsku-Białej po ujawnieniu przesyłki, z której wydobywał się intensywny, chemiczny zapach. Na miejsce wysłano wszystkie służby.

Zgłoszenie do WCPR wpłynęło o godz. 7.34. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że w jednej z paczek są pojemniki z jakąś substancją chemiczną, która wyciekła z paczki i wylała się na podłogę. Zapach był na tyle intensywny, że u niektórych pracowników wywołał mdłości. Jak dowiedział się nasz portal, zespół ratownictwa medycznego przebadał dwie osoby, nie było konieczności hospitalizacji.

Przesyłka została wyniesiona w specjalnym pojemniku i zabezpieczona do dalszych procesowych badań policyjnych. W akcji uczestniczył pluton chemiczny PSP JRG1 w Bielsku-Białej, zespół ratownictwa medycznego i policja. Działania straży pożarnej zakończono około godz. 9.45. Dalsze czynności prowadzi policja.

Aktualizacja: 12 lipca 2019, godz. 10.48

Ewakuacja jest zakończona, placówka pocztowa jest czynna i obsługuje klientów – poinformowała Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

navigate_before
navigate_next

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments