Wydarzenia Bielsko-Biała

Ewakuacja Wilkowic. Wadliwa zapora zagraża!

Fot. Ewelina Kwaśny

Podczas zwołanego w Urzędzie Gminy posiedzenia Sztabu Kryzysowego, w trakcie którego wysłuchano opinii ekspertów z Państwowego Gospodarstwa Wodnego “Wody Polskie”, podjęto decyzję o natychmiastowym wdrożeniu “Planu ewakuacji ludzi i mienia na wypadek zagrożenia katastrofą obiektu hydrotechnicznego zbiornika wodnego Wilkówka” oraz ewakuacji mieszkańców pierwszej strefy zagrożenia!

Za powiadomienie mieszkańców ewakuowanych gospodarstw domowych odpowiedzialni są funkcjonariusze Policji oraz Straży Gminnej. Decyzja o ewakuacji dotyczy ok. 83 mieszkańców sołectwa Wilkowice.

– Mieszkańców wskazanych gospodarstw domowych prosimy o zabezpieczenie najcenniejszych rzeczy oraz niezwłoczną ewakuację ze swoich domostw. Zagrożenie uznać można za bardzo poważne! – czytamy w komunikacie na stronie Urzędu Gminy Wilkowice.

O wadliwej zaporze pisaliśmy w materiale: Wielki bubel

8
Skomentuj

avatar
5 Komentarzy
3 Odpowiedzi
0 Śledzących
 
Najwięcej odpowiedzi
Najgorętsze komentarze
8 Komentarzy
leonPolakjanAdamObserwator Ostatnio komentujący
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Polak
Gość
Polak

Ktoś beknie za ten bubel ? Czy znowu NIC SIĘ NIE STAŁO

Obserwator
Gość
Obserwator

Europa tylko raz daje pieniądze na takie inwestycje. To powinna być solidna budowa. Teraz naprawę tego szajsu pewnie mieszkańcy będą musieli pokryć.

miejscowy
Gość
miejscowy

wszyscy prawdziwi eksperci poszli won, ostali się tylko eksperci z politycznego nadania w panstwowych społkach. Czy ich opinie są coś warte ????

Adam
Gość
Adam

Jako MIEJSCOWY mogłeś interweniować kilka lat temu gdy źle budowano.

Tadeusz
Gość
Tadeusz

Gdyby wybudowano na czas drugą zaporę w Bystrej to efekt był by podwójny.A i miejsca do topienia kretynów pod dostatkiem.

No właśnie,
Gość
No właśnie,

wszyscy wiedzieli, że ta hm, pożal się Boże “zapora” to bubel, a teraz robi się jakiś wielki dziwny raban. Bo? Ktoś, coś, czegoś nie dopilnował w sensie zapier…ił. Zdrowia życzę.

jan
Gość
jan

Mieszkam tam blisko zapory nie róbcie paniki nic sie nie dzieje najwięcej paniki robią w telewizji.Powiem wiecej moze właśnie dzięki tej zaporze w wilkowicach powodz nie wyrzadziła większych szkód.Większym problem jest rzeczka mesznianka zarosnięta zamulona trochę wody i mieszkanców zalewa nie tylko woda ale i krew. Od lad nie możn się doprosić w instytucji która zarzadza rzekami aby zrobiono z tym porzadek, Teraz mieszkancy powinni zbiorowo oddać tą pseudoinstytucje do sądu o pokrycie strat.

leon
Gość
leon

No to teraz medal dla Zemanka z bohaterska postawe i uratowanie wilkowic ha ha