Wydarzenia Żywiec

Fabryczna „nówka” dla OSP Lipowa – WIDEO

Fot. OSP Lipowa

Do jednostki OSP Lipowa trafił nowiutki fabrycznie samochód strażacki. To pierwsze fabrycznie nowe auto dla OSP w gminie Lipowa.

Nic dziwnego, że jego przywitanie odbyło się z wielką pompą. Strażacy przygotowali specjalną oprawę z rac. Nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy renault D15 zastąpił wysłużonego 26-letniego jelcza 442. Nowy wóz, który kosztował 929 880 zł ma stały napęd 4×4, sześcioosobową kabinę, zbiornik wody o pojemności 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 300 litrów, dwuzakresową autopompę o wydajności 2800 litrów na minutę, sześciometrowy maszt oświetleniowy, wyciągarkę elektryczną.

Renault D15 to pierwszy fabrycznie nowy samochód, który trafił do którejkolwiek z jednostek OSP w gminie Lipowa. Na tym oczywiście nie koniec, bo będziemy starali się pozyskać środki na nowe samochody dla innych jednostek OSP z naszej gminy – podkreśla wójt gminy Lipowa Jan Góra.

google_news
Studio_projektowe_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kierowca z tira i OSP
Kierowca z tira i OSP
1 rok temu

Gratulacje ale samochód renauld to najsłabsza marka na wozy pożarnicze ale teraz robi się na lipnych tych podwoziach aby była kasa a ochotnicy sie cieszą TRAGEDIA