E-edukacja Czechowice-Dziedzice

Fajny ruch! Nauczyciel wuefu z Czechowic-Dziedzic podbił serca uczniów

Fot. Kanał Fajny Ruch na YouTube

Filmy z jego zdalnymi zajęciami wychowania fizycznego podbijają internet, a nawet telewizje śniadaniowe. Mariusz Maławy, nauczyciel Zespołu Szkół Silesia w Czechowicach-Dziedzicach udowadnia, że lekcje wf-u mogą być ciekawe nawet we własnym domu.

Wuefista na YouTube uruchomił kanał pod nazwą „Fajny Ruch”. Był to jego pomysł na konieczność zdalnego nauczania. – Wychowanie fizyczne to jednak ćwiczenia, ruch. Na początku pandemii w internecie było niewiele propozycji, wszystko dość sztywne, a ja pracuję z młodzieżą – opowiada. I znalazł na to receptę. Do nagrań namówił swoje dzieci, a sprzętami do ćwiczeń były przedmioty, które mamy zwykle pod ręką: koszulka, plastikowe butelki, schody, ściana, a nawet ręcznik czy… papier toaletowy! – Uczniów angażował konkursami i modnymi ostatnio wyzwaniami – w ten sposób zdobywali oceny – mówi Magdalena Fritz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej. – Okazało się, że niektórzy uczniowie dobrze czują się w formie lekcji zdalnych, niektórzy zaskoczyli mnie swoją kreatywnością – cieszy się Mariusz Maławy.

Kanał ma już dwieście tysięcy wyświetleń, z nauczycielem ćwiczą nie tylko uczniowie czechowickiej szkoły, a filmy pokazywano nawet w TVN-ie. Nauczyciel nawet w wakacje nie robi przerwy od ćwiczeń i publikacji nowych filmów. Teraz będzie namawiał do ćwiczeń na łonie przyrody.

Kanał Mariusza Maławego można zobaczyć TUTAJ.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments