Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Faktoring najlepszym sposobem na rozładowanie zatorów płatniczych branży transportowej!

Zatory płatnicze to plaga i zagrożenie, z którym obecnie boryka się ogromna większość firm transportowych. A na tracenie zleceń nikt nie chce i nie może sobie pozwolić! Jak radzić sobie z długimi terminami płatności i nieterminową spłatą należności za zrealizowane zlecenia?

30, 60, czy 90 dniowe terminy płatności to smutna codzienność właścicieli firm transportowych. Niestety zgodnie z badaniami, zwiększa się stale zadłużenie w branży, co nierzadko prowadzi do upadku niewielkich firm, dla których oczekiwanie na wpłatę to tak naprawdę walka o przetrwanie. – Firmę transportową prowadzę od dawna i praktycznie od zawsze zmuszeni byliśmy akceptować faktury z bardzo długimi terminami płatności. – opowiada właściciel firmy transportowej z Opola. Niestety, ostatnio naszym największym problemem nie jest już brak wykwalifikowanych pracowników, ale brak wpłat za wykonane zlecenia w terminie. Naszym klientom nie płacą ich klienci, oni nie płacą nam i koło się zamyka. Czasami nie mogę już dłużej czekać na wpłaty. Nie mam za co wypłacić pensji, nie mam za co kupić paliwa, a zlecenie zostało wykonane dawno temu.

ZATORY PŁATNICZE TO ROSNĄCY PROBLEM…

Zdajemy sobie sprawę, że korki w płatnościach to problem, z którym boryka się coraz więcej firm transportowych w naszym regionie. To właśnie dla nich przygotowaliśmy specjalną ofertę faktoringową, która zapewni nawet najmniejszym biznesom, stabilność finansową i poczucie bezpieczeństwa. – opowiada Magdalena Sikorska-Okuniewska, Dyrektor Sprzedaży w Idea Money.

Faktoring to usługa polegająca na wypłacie należności wynikających z faktury przed terminem jej spłaty w zamian za określoną prowizję. Faktorant otrzymuje pieniądze w 24h po przekazaniu faktury do firmy faktoringowej, która z kolei oczekuje na spłatę należności od klienta, oferując mu nawet jeszcze dłuższy termin na uregulowanie należności. Tym samym faktoring oferuje natychmiastowe rozwiązanie najpilniejszej potrzeby – pieniądze za zlecenia od razu po wystawieniu faktury są na koncie, co zapewnienia przedsiębiorstwom płynność finansową i bezpieczeństwo.

„Z faktoringu mogą korzystać wszyscy przedsiębiorcy, w tym właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych oraz niewielkich firm przewozowych.” – zapewnia Magdalena Sikorska-Okuniewska i dodaje – „Specjalnie dla nich przygotowaliśmy nawet mobilną aplikację IdeaFaktor24, dzięki której, praktycznie z każdego miejsca na ziemi, mogą nam przekazać swoje faktury do sfinansowania, jeśli nagle zabraknie im pieniędzy na paliwo, czy wypłatę dla pracowników. Pieniądze za faktury przelewamy nawet w 24h, a potem sami czekamy na wpłaty od klientów. Nie jest dla nas również problemem obsługa faktoringowa w różnych walutach dla przedsiębiorców działających na rynkach międzynarodowych i współpracujących z zagranicznymi kontrahentami.” Finansowanie uruchamiane jest po wcześniejszym sprawdzeniu i zaakceptowaniu zgłoszonych do systemu kontrahentów, dzięki czemu Faktorant (czyli firma przekazująca swoje faktury do finansowania) ma pewność, że jego klienci są stabilni finansowo, ryzyko ich niewypłacalności niewielkie, a faktoring jest dla nich bezpiecznym i niedrogim źródłem finansowania. – „Dla tych, którzy cenią sobie najwyższe bezpieczeństwo oferujemy faktoring pełny, w którym Faktor (czyli Idea Money) przejmuje na siebie całkowicie ryzyko niewypłacalności. Właściciele firm transportowych mogą wtedy spać spokojnie i rozwijać swoje biznesy pełną parą.” – zapewnia Magdalena Sikorska-Okuniewska.

TRANSPORT STAWIA NA FAKTORING

Zainteresowanie faktoringiem wśród firm transportowych rośnie systematycznie od kilku lat. Jak informuje Polski Związek Faktorów z usług firm faktoringowych działających w Polsce skorzystało w 2017 r. ponad 9 tys. firm!

To było w połowie 2016 roku. Udało nam się wtedy podpisać zlecenie na transport marmuru z Włoch, ale w dalszym ciągu oczekiwałem na uregulowanie płatności za wykonane wcześniej dla innego klienta zlecenie – opowiada właściciel firmy spod Katowic i klient Idea Money. Nie miałem pieniędzy żeby zapłacić pracownikom, opłacić ZUS i podatki, nie wspominając już o wydatkach na paliwo, ale za nic nie chciałem stracić tego zlecenia. Spotkałem się wtedy z doradcą z Idea Money, z którym wspólnie wybraliśmy najlepsze rozwiązanie dla mojej firmy. Teraz w takich sytuacjach, po prostu przekazuję im moją fakturę, a pieniądze są na drugi dzień na moim koncie. Owszem, płacę za to prowizję, ale nie muszę już przepraszać swoich kierowców, czy rezygnować ze zleceń.

Faktoring w branży transportowej jest praktycznie niezbędny do prowadzenia prężnej, ‘zdrowej’ działalności. Kontrahenci również są świadomi działań zapobiegawczych podejmowanych przez właścicieli firm transportowych i cesja wierzytelności już dawno przestała być dla nich jakimkolwiek problemem. Faktoring, podobnie jak leasing, stał się nieodłączną częścią prowadzenia tego biznesu, a dzięki szerokiej dostępności usługi i atrakcyjnym stawkom, mogą sobie na niego pozwolić nawet kierowcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą.

WIĘCEJ NIŻ FAKTORING

Szybka decyzja, wypłata w ciągu 24h, limity i warunki dopasowane do potrzeb danej firmy, czy dostępność faktoringu w trybie online, przy minimalnej ilości dokumentów i formalności – to już praktycznie standardy oferowane przez większość firm faktoringowych. Dzięki rosnącemu popytowi, a co za tym idzie większej konkurencji, firmy faktoringowe coraz częściej starają się oferować przedsiębiorcom dodatkowe usługi dopasowane do ich codziennych potrzeb. Staramy się postrzegać naszych klientów nie w ramach pojedynczej usługi, którą chcemy im sprzedać, ale poprzez pryzmat kompleksowej pomocy, jaką możemy im zaoferować. Dedykowane oferty leasingowe dla naszych klientów, czy uruchomiony przez nas ostatnio moduł do wystawiania faktur, to tylko niektóre z propozycji, które oferujemy. – zapewnia Joanna Gasek, Dyrektor Departamentu ds. Obsługi Klienta Idea Money i dodaje – Pracujemy nad konkretnymi rozwiązaniami, które pozwolą przedsiębiorcom z branży transportowej wrzucić szósty bieg i rozwijać się na najwyższych obrotach.

Jesteś zainteresowany natychmiastową zamianą faktur na pieniądze? Wystarczy, że napiszesz na [email protected] lub zadzwonisz pod numer tel. +48 516-401-097. Z przyjemnością przybliżymy Ci korzyści płynące z faktoringu i wspólnie dobierzemy ofertę dla Twojej firmy.

Glos_praca
Subskrybuj
Powiadom o
guest
24 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin
Marcin
2 lat temu

Myślę, że nie można wskazać tylko jednej branży, gdzie korzystanie z faktoringu się opłaca… Również budownictwo i usługi czasem muszą walczyć z mega długimi terminami płatności za faktury – pół biedy jak jeszcze Ci zapłacą w terminie 😀 Ale ogólnie odkąd zrzuciłem zajmowanie się sprawami administracyjnymi na bibby financial services, mnie już o to głowa nie boli, pieniądze mam od razu.

Marcin
Marcin
2 lat temu

Niestety mnie to również dotknęło.. Ale nie zdecydowałem się jeszcze na faktoring..

Kamil
Kamil
2 lat temu
Reply to  Marcin

Marcin, co Cię powstrzymuje? Może sytuacja jest do rozwiązania bez korzystania z takich usług

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Kamil

Obawa, że nie poradzę z tym. Coraz więcej czytam i się interesuję bo nie ukrywam, przydałaby mi się taka pomoc

Kamil
Kamil
2 lat temu
Reply to  Marcin

Mi to wyszło na dobre. Trzeba poszukać, posprawdzać, podjąć decyzję. Ważne to trafić na sprawdzonego faktora.

Marcin
Marcin
2 lat temu
Reply to  Kamil

Na co się zdecydowałeś?

Maciej
Maciej
2 lat temu
Reply to  Marcin

Podbijam pytanie, również jestem zainteresowany faktoringiem jednak nie wiem gdzie szukać opinii. Skoro się zdecydowałeś to mógłbyś kogoś polecić?

Kamil
Kamil
2 lat temu
Reply to  Maciej

Ja zdecydowałem się na Idea Money, faktoring kupiecki, bardzo elastyczny plan dzięki któremu pozbyłem się problemów z płynnością

Maciej
Maciej
2 lat temu
Reply to  Marcin

Są firmy faktoringowe, które posiadają mobilne aplikacje z bardzo intuicyjnym systemem. To może wydawać się skomplikowane ale w rzeczywistości jest super proste. Dzięki aplikacji pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie w ciągu kilku godzin, max 24

Iza
Iza
2 lat temu

Nie tylko w branży transportowej, ale to prawda, faktoring pozwala na utrzymanie płynności finansowej przedsiębiorstwa

Danka
Danka
2 lat temu
Reply to  Iza

Dokładnie tak. Co prawda w branży transportowej zatory są najpopularniejszym zjawiskiem jednak faktycznie, faktoring może wspierać funkcjonowanie firm w każdej branży

Konrad
Konrad
2 lat temu
Reply to  Danka

Też branża budowlana jest zagrożona zatorami, tam faktoring świetnie się sprawdza z tego co słyszałem

Hania
Hania
2 lat temu
Reply to  Iza

A czy poleciłabyś jakąś firmę faktoringową? czym się sugerować?

Eva
Eva
2 lat temu
Reply to  Hania

Ja mam znajomego, który poleca idea money bo korzysta od jakiegoś czasu. Ja osobiście nie miałam potrzeby ale u niego faktycznie fajnie to funkcjonuje, miał spory problem z przeterminowanymi fakturami

Kamil
Kamil
2 lat temu
Reply to  Eva

Eliza

Kamil
Kamil
2 lat temu
Reply to  Eva

Eva miało być, na jaki się zdecydował?

Eva
Eva
2 lat temu
Reply to  Kamil

Na pełny i bardzo chwali bo nie musi się o nic martwić. Kontakt z doradcą bardzo chwalił, bo miał sporo pytań i cierpliwie uzyskiwał odpowiedzi 😉

Kamil
Kamil
2 lat temu
Reply to  Eva

Zadzwonię, zobaczę co mi powiedzą, dzięki!

Marek
Marek
2 lat temu
Reply to  Kamil

jak ze wszystkim – najgorzej zacząć… dla mnie kluczowy jest kontakt z doradcą ktory rozsądnie wyjaśni czarną magię. mogę polecić idea money bo chociaż trzeba było przejść przez papiery to ostatecznie nie musze się martwić nieistotnymi rzeczami jak opóźnienia

Iga
Iga
2 lat temu
Reply to  Marek

Czyli zdecydowałeś się. Który z oferty wybrałeś?

Karolina
Karolina
2 lat temu
Reply to  Eva

Eva a jak kwestia umów oraz doradców?

Eva
Eva
2 lat temu
Reply to  Karolina

Jeśli chodzi o umowę to wiadomo, trzeba dokładnie przeczytać, jak wszędzie, żeby potem nie było zaskoczenia. A jak się pojawią w trakcie wątpliwości, to doradca akurat bardzo pomocny, wszystko cierpliwie wyjaśnia

Tadek
Tadek
2 lat temu
Reply to  Eva

faktoring zdaje się być coraz ciekawszym rozwiązaniem szczególnie dla startujących firm. kredyt w banku jest dla mnie całkowiecie ostatecznym krokiem

Rezik
Rezik
2 lat temu
Reply to  Tadek

to prawda, faktoring jest coraz bardziej popularny i raczej nie ma się co dziwić bo mnóstwo osób woli nie brać się za kredyt a tego typu opcja może ułatwić działanie firmy na początku