Bielsko-Biała Cieszyn Na sygnale

Fan motoryzacji zapuszkowany. Lubił darmowe przejażdżki

Pewien 18-latek bez stałego miejsca zamieszkania nagrabił tyle, że przez najbliższe tygodnie ma zakaz wychodnego – no chyba, że do prokuratury. Upodobał sobie włamania do różnych pojazdów i darmowe przejażdżki…

Początek tej historii nastąpił 23 września, kiedy to na Dolnym Borze w Skoczowie, zniknęło audi A4. Dwa tygodnie później, 6 października, też Skoczowie, wyparował motorower. Jednoślad odnaleziono na ulicy Rzecznej w Dębowcu. Stał porzucony z pustym bakiem. Niemal dokładnie z miejsca, gdzie znajdowała się dwukołowa honda, „odjechał” volkswagen golf.

W międzyczasie tegoż dnia, zgłoszono kradzież portfela z dokumentami i kartami bankowymi. Za pomocą tych kart zostało kupione na wynos jedzenie w KFC w Gumnach. Później te karty posłużyły jeszcze do zapłaty za towar w kilku sklepach na terenie Czech. I „nowy” właściciel golf pojawił się w Gumnach. – Auto, o którym policja wiedziała już, że zostało skradzione, zauważył na ulicy Południowej dzielnicowy. I postanowił interweniować. Mężczyzna postawił się stróżowi prawa, ale został obezwładniony – mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.
Młody człowiek trafił tym sposobem na policyjny dołek. Po przesłuchaniu na okoliczność zdarzenia dostał dozór.

Opuścił komisariat i dał o sobie ponownie znać miesiąc później. 7 listopada w Górkach Wielkich policjanci odzyskali forda focusa ukradzionego… w Sosnowcu. Stało się to podczas kontroli drogowej. Za kierownicą siedział dobrze już znany mundurowym 18-latek. 12 listopada w Skoczowie Kolonii doszło do kradzieży hyundaia wartego 18 tys. zł. W samochodzie był portfel z dokumentami osobistymi właściciela i pojazdu. Auto zostało zauważone na parkingu koło sklepu w Górkach Wielkich. Policjanci podjęli pościg za uciekającym wzdłuż Brennicy mężczyzną. Po drodze wyrzucił on kluczyk od auta, czego policjanci nie przeoczyli. Samochód został odzyskany.

Młody złodziej ponownie trafił na komisariat i przyznał się do zarzuconych mu czynów, a później stwierdził, że to jednak nie jego sprawka. Ostatecznie policja ma dowody na popełnienie przez 18-latka dziewięciu przestępstw związanych głównie z kradzieżami pojazdów. Sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego. Jak mówią policjanci, sprawa jest rozwojowa…

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc
Gosc
1 miesiąc temu

Kolejny wyznawca żyj Tu i teraz. Ciekawe czy koledzy, którzy dali mu do przeczytania Potęgę terazniejszosci, i których odwiedzał w tak oryginalny sposób, będą go teraz odwiedzać na dołku? Pozdrowienia dla wszystkich członków (bo to tak dumnie brzmi) tej elitarnej grupy dla przegrywów.

Arek
Arek
1 miesiąc temu

To przecież wszechpolak i strażak obywatelski……………………czego te policjanty się go czepiają ?