Sport Żywiec

Fatalna niedziela dla Mitechu Żywiec

Mimo trudnej sytuacji zawodniczki Mitechu Żywiec zapowiadają walkę do końca. Fot. Paweł Szczotka

Niestety porażek doznały dzisiaj (26 maja) piłkarki nożne Mitechu Żywiec, grającego w Ekstralidze kobiet, jak i Mitechu II Żywiec występującego w II lidze grupie śląskiej.

Piłkarki z Mitechu walczą o utrzymanie się w Ekstralidze. W dzisiejszym spotkaniu podejmowały u siebie AZS UJ Kraków. Niestety spotkanie zakończyło się przegraną żywczanek 1:2 (0:1). Honorową bramkę dla Mitechu strzeliła w 85 minucie z rzutu karnego Patrycja Wiśniewska.

Po tym spotkaniu Mitech zajmuje przedostatniej spadkowe jedenaste miejsce z dorobkiem 12 pkt. Do bezpiecznego dziesiątego miejsca, na którym znajduje się AZS Wrocław drużyna z Żywca traci 4 pkt. Do końca sezonu pozostały jeszcze tylko dwie kolejki, w których Mitech zagra na wyjeździe z AZS PSW Białą Podlaską (1 czerwca) i u siebie z Polonią Poznań (8 czerwca, godzina 12.00).

Przegranej, i to dość dotkliwie, doznał dzisiaj również u siebie Mitech II Żywiec z Orlikiem Jeleni Góra aż 1:5. W tabeli II ligi grupy śląskiej rezerwy Mitechu zajmują przedostatnie dziesiąte miejsce mając na koncie 14 pkt. Tu do rozegrania żywczankom pozostały jeszcze trzy kolejki: na wyjeździe z Jaskółkami Chorzów (1 czerwca), u siebie z UKKS Istebna (9 czerwca o 17.00) i na wyjeździe ze Stilonem Gorzów Wielkopolski (15 czerwca).