Wydarzenia Bielsko-Biała

Filmujemy Bielsko-Białą! Nakręć film o atmosferze, ludziach lub architekturze

Fot. Ulica Adama Mickiewicza, mural Ewy Ciepielewskiej „Święto drzewa”. Fot. Krzysztof Morcinek

Galeria Bielska BWA i Fundacja Młodego Kina zapraszają do udziału w siódmej edycji konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!”.

Konkurs – objaśniają w BWA – jest przeznaczony zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów – osób zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat. Zgłaszane filmy mogą mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment); warunkiem jest to, że muszą trwać dokładnie 2 minuty. Każdy uczestnik może wybrać od jednej do nawet pięciu ulic i nakręcić o nich tyle filmów, ile zechce.

W tym roku uczestnicy na warsztat mogą wziąć ulice sąsiadujące z Galerią Bielską BWA i Willą Sixta: 3 Maja, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza, Jarosława Dąbrowskiego oraz Teodora Sixta.

– Interesujący nas w tym roku kwartał miasta powstał na przełomie XIX i XX wieku. Obszar ten obfituje w wiele miejsc, które zainspirują każdego! Znajduje się w nim m.in. zabytkowa Willa Sixta z 1883 roku wraz z otaczającym ogrodem – dziś miejsce wykorzystywane przez Galerię Bielską BWA i MOPS. Naprzeciwko willi znajduje się dom słynnego architekta Karola Korna. Obok przebiegają główne szlaki piesze i samochodowe łączące centrum miasta z dworcem PKP i PKS, a dawniej ulicą 3 Maja biegła linia tramwajowa. W kilku miejscach znajdują się atrakcyjne murale. W okolicy można również zobaczyć wieloletnie drzewa, piękne skwery i plac Chrobrego, uznawany za centrum miasta. Jesteśmy przekonani, że zaproponowane ulice staną się tłem (lub bohaterem) ciekawych filmów! – mają nadzieję szefowie przedsięwzięcia.

Do wygrania są nagrody rzeczowe i finansowe.

Termin nadsyłania linków do filmów mija w środę, 12 października, o 23.59. Należy je przesłać pocztą elektroniczną ([email protected]).

Ogłoszenie wyników zaplanowano na 14 października o 18.00 w Galerii Bielskiej BWA.

Szczegóły, regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na oficjalnej stronie internetowej konkursu (www.fmk.art.pl/filmujemy-miasta/bielsko-biala).

google_news
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments