Wydarzenia Bielsko-Biała Cieszyn Czechowice-Dziedzice Żywiec Sucha Beskidzka Wadowice Oświęcim

Firma bezpieczna dla pracownika: dlaczego warto kupować dobrej jakości środki BHP?

Wewnętrzne zasady bezpieczeństwa oraz higieny pracy w danej firmie determinują nie tylko sposób zachowania się w określonej (niebezpiecznej) sytuacji. Wskazują również na to, jak dany proces powinien się odbywać, jakie zabezpieczenia należy stosować podczas wykonywania jakiejś czynności lub prostu w jaki sposób realizować zadania pracownicze.

Częścią firmowego BHP są oczywiście nie tylko zapisy regulaminu, ale również właściwie dobrane środki ochrony osobistej.

Hurtownia BHP podstawowym zaopatrzeniem firmy

Rolą przedsiębiorcy jest zapewnienie pracownikom odpowiednich środków ochronnych wymaganych do wykonywania określonych zadań. Może to być zarówno odzież robocza: kombinezony, buty, czapki, kaski, rękawice czy gogle, jak i właściwe narzędzia i sprzęty spełniające obowiązujące normy bezpieczeństwa. W szczególności dotyczy to elektronarzędzi oraz dużych i ciężkich maszyn, do której obsługi mogą być delegowani jedynie specjalnie przeszkoleni pracownicy posiadający najczęściej dodatkowe uprawnienia. Upewnienie się, że pracownik ma do dyspozycji sprawny i bezpieczny sprzęt to obowiązek pracodawcy, tak samo jak dostarczenie środków ochrony osobistej, które powinny cechować się bardzo wysoką jakością. W zależności od rodzaju pracy, miejsca jej wykonywania i związanych z nią niebezpieczeństw, środki te mogą być jednorazowe lub wielorazowe. Powinny jednak zawsze chronić pracownika w maksymalnym stopniu, dzięki czemu minimalizowane jest ryzyko wystąpienia niebezpiecznego wypadku przy pracy. Aby mieć pewność zakupu najlepszej klasy produktów ochronnych, wytrzymałych, odpornych, spełniających normy i posiadających właściwe certyfikaty dopuszczające je do użytku, warto zaopatrywać się w nie w renomowanych hurtowniach BHP. Z jednej strony to gwarancja otrzymania wysokojakościowych środków BHP, z drugiej zaś możliwość bardzo szerokiego i wyjątkowo zróżnicowanego wyboru produktów dopasowanych do różnych branż.

Środki BHP i ich rodzaje

Hurtownia BHP w przeciwieństwie do tradycyjnych sklepów cechuje się bardzo rozbudowaną bazą dostępnych środków ochrony osobistej, ponieważ nastawiona jest na klienta świadomego i znającego realia rynku. Dlatego najczęściej dysponuje szerokim i bardzo specjalistycznym asortymentem obejmującym produkty podstawowe jak odzież czy narzędzia, ale również apteczki, środki gaśnicze, wykrywacze metali, prysznice awaryjne, listwy ostrzegawcze albo środki kosmetyczne (mydła, pasty, kremy) do usuwania ciężkich zabrudzeń. Taka rozbudowana baza artykułów ochronnych i zabezpieczających sprawia, że przedsiębiorca może szybko i z łatwością zaopatrzyć się w niezbędne wyposażenie BHP dla swojej firmy w jednym miejscu. To ogromne ułatwienie dla kupujących: nie tylko mają dostęp do bogatego asortymentu, ale mogą go również dopasować do własnych potrzeb bez konieczności składania zamówień w wielu różnych firmach. Dodatkowo coraz częściej profesjonalna hurtownia BHP FERPOL oferuje nie tylko najbardziej podstawowe produkty, ale również pełne wyposażenie firm, w tym w meble i sprzęty. Co wyróżnia je od ich klasycznych odpowiedników? Przede wszystkim są to rzeczy spełniające normy BHP, czyli posiadające odpowiednie zabezpieczenia wymagane przy danym stanowisku pracy. Zwykły stół roboczy zgodnie z normami BHP powinien mieć przykładowo regulację wysokości; oświetlenie hali produkcyjnej powinno posiadać właściwą barwę; przy pracy z chemikaliami należy stosować kombinezony ochronne o wodoodpornej warstwie, stanowiska biurowe muszą być wyposażone w odpowiednie fotele z regulacją, a stanowiska stojące w maty ergonomiczne itp. Przykłady można mnożyć, ale właśnie od takich małych szczegółów najczęściej zależy komfort pracowników i jakość wykonywanych przez nich obowiązków.

E-wydanie_d
Subskrybuj
Powiadom o
guest
14 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Walaszko BHP
Walaszko BHP
2 miesięcy temu

Widzę że ktoś próbuje dorabiać filozofię do najzwyczajniejszych artykułów “sponsorowanych”. Dajcie se na luz takie arty zawsze sa wodolejstwem mającym zadowolić tylko i wyłącznie miłościwie nam panujace wielkie G. Jakby nie było G nie trzeba by tworzyć takich artykułów. Proste.

Zawsze warto
Zawsze warto
2 miesięcy temu

przypomnieć, że to artykuł sponsorowany zatem i w zasadzie sponsoring decyduje, a nie narzucające swą wole jakieś pożal się Boże samowole.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  Zawsze warto

Co decyduje? Sponsor (a nie sponsoring) płaci redakcji za opublikowanie artykułu, redakcja publikuje co chce w treści oczywiście w granicach ogólnej przyzwoitości. Artykuł sponsorowany jest kierowany do klientów i klient ma prawo głosu jeśli mu nie odpowiada. Szczególnie jeśli artykuł jest umieszczony w rubryce” wydarzenia” i ma mieć tą samą rangę. Chcą pisać głupoty (nie pierwszy raz) – spotkają się z “zainteresowaniem” co do uwag. “Filozof” o nieznanym nicku może nie zgłaszać uwag jeśli nic nie widzi mądrego. A widać, że nie widzi.

Wiedziałem, wiedziełem,
Wiedziałem, wiedziełem,
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

że nie wytrzymasz. ogarnięta osoba by olała, ale nie taka ponad wszystko Hermenegilda. Mam propozycję, możesz do mnie mówić infantylny filozof, ale mogę mówić o Hermenegildzie, że jest psychopatyczką well psycholką ok.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Nie wchodzę z człowiekiem bez nicka (ukrywającym się) w żadne porozumienia. Aby się porozumieć – rozmowa musi być rzeczowa.

Tak przy okazji po raz drugi,
Tak przy okazji po raz drugi,
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

zapomnialem, podaj definicje wiedzy googlowe coby reszta wiedziała, by trzymac się od tej wiedzy z daleka.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Nie zabraniam korzystania z wiedzy googlowej ale aby dobrze korzystać najpierw trzeba mieć wiedzę wyniesioną ze szkoły. Umieć myśleć i umieć wyciągać z tej wiedzy “dobre”. Żadna to definicja lecz oczywistość.

Cały czas nie rozumiesz,
Cały czas nie rozumiesz,
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

nie ma czegoś takiego jak wiedza googlowa. A jak idziesz do biblioteki i wypożyczasz cokolwiek, to to co wypożyczasz to wiedza biblioteczna? Powiedzmy, że prowadzisz bloga. Jego forma, wizualizacja i treść jest stworzona przez Hermenegildę i co to też będzie wiedza googlowa. Mylisz pojęcia, szczególnie takie, które zostały narzucone socjotechnicznie. Sieć (internet) to taka olbrzymia światowa biblioteka. W sieci znajdziesz i rzeczy mądre, bardzo mądre i głupie, bardzo głupie i bzdury. I bez względu na to, czy ktoś posiada wykształcenie np. podstawowe, średnie, wyższe i jeszcze, jeszcze wyższe, jeżeli ta osoba będzie chciała wierzyć, że ziemia jest plaska i ją… Czytaj więcej »

Tak przy okazji,
Tak przy okazji,
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

umowa sponsoringu to świadczenie wzajemne, realizowane na podstawie warunków uzgodnionych obustronnie. warunki moga być szczegółowe lub ogólne i obejmować przeróżne zagadnienia lub domniemanie staranności wykonania usługi w ramach prowadzonej działalności sponsorowanego. Imamy ten przedmiotowy tekst był zależny od sponsoringu, wykonania warunków umowy i w ostateczności sponsora. Chesz polemiki, no polemizujmy.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Mowa jest o artykule sponsorowanym i tego się trzymam i dalej rozumiem bez zaglądania do regułki sponsoringu. Nie o sponsoringu mowa i umowie w ramach lecz o artykule sponsorowanym. Po co mi cała reszta o umowie sponsoringu?

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  Zawsze warto

Jest przewidziane miejsce: dodaj komentarz. Są artykuły gdzie tego miejsca nie przewiduje się a pod sponsorowanymi akurat w większości jest.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu
Reply to  Zawsze warto

Człowieku, nie przytaczaj mi google-wych regułek. Sprawa jest prosta, artykuł sponsorowany oznacza, że o wydanie go w “gazecie” zabiega sklep, uczelnia, hurtownia itp. I układa sobie tekst, płaci za opublikowanie jak za reklamę. To wnioskodawca decyduje co napisze. O jakim bezosobowym sponsoringu mówisz jak tutaj decydują ludzie co jest napisane. A moje komentarze, do których mam prawo bo jest miejsce: “dodaj komentarz” są skierowane do ludzi a nie do sponsoringu. Oczywiście, że musi być jakiś regulamin ale co mnie to obchodzi.

Nie ma wiedzy googlowej i te
Nie ma wiedzy googlowej i te
2 miesięcy temu
Reply to  Hermenegilda

i domorosłe przemądrzałe wywody zachowaj dla siebie. Przede wszystkim sponsoring to czynność prawna np. obopólna, a nie jakaś bezosobowa forma. Strony zawierają umowę w której określają warunki albo ogólne albo szczegółowe i umowę realizują. Co mnie obchodzi kto tekst pisze. I nie myl sponsoringu z reklamą.

Hermenegilda
Hermenegilda
2 miesięcy temu

Składanie zamówień w wielu różnych firmach a nie tylko w wskazanej hurtowni ma na celu dla przedsiębiorcy poszukiwanie najtańszego dostawcy. A hurtownia nic nie mówi, że jest najtańsza oczywiście przy zachowaniu jakości.