Wydarzenia Bielsko-Biała

Firma Roku 2018: Dedale i wyróżnienia dla przedsiębiorców

EkaMedica z Kóz oraz Szcześniak Pojazdy Specjalne z Bielska-Białej zostały uhonorowane statuetkami Dedali, głównymi nagrodami w dziewiątej edycji konkursu „Firma Roku 2018”, natomiast nagroda specjalna i złoty Dedal trafiły do Prosperplastu z Rybarzowic. Wielka Gala Finałowa miała miejsce 16 października na scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej.

Firma Roku 2018, organizowany wspólnie przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej oraz Regionalną Izbę Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej to konkurs, który na stałe wpisał się już w świadomość przedsiębiorców i mieszkańców Podbeskidzia. Nagrody otrzymują wyróżniające się w swoich branżach, najbardziej dynamiczne, ale też przyjazne środowisku firmy.

Oprócz nagród głównych: Dedala Ziemi Bielskiej dla EkaMedica, Dedala Miasta Bielska-Białej dla Szczęśniak Pojazdy Specjalne oraz Złotego Dedala dla Prosperplast, za szczególne osiągnięcia wyróżniono też pięć innych firm. Wyróżnienia przypadły firmom: Korczyk (autoryzowany dealer marek Skoda i Kia), Versum (systemy do zarządzania salonem fryzjerskim i kosmetycznym), SUEZ (odpady komunalne), Metal-Max (produkcja wysokiej jakości podzespołów, części do maszyn oraz usług w zakresie obróbki skrawaniem, spawania i montażu), Liberta (nowoczesne systemy dostarczania wody pitnej).

Dodatkowo wyróżnienie za akcję „Klapki dla Gambii” otrzymał nauczyciel akademicki dr Maciej Kalarus opiekujący się kołem naukowym Horyzont bielskiej Akademii Techniczno-Humanistycznej.

To dzięki takim firmom jak Wasze rodzinne, małe czy średnie przedsiębiorstwa możemy mówić, że przedsiębiorczość granic nie zna, dlatego to Wasz rozwój kształtuje tożsamość i gospodarkę naszego regionu – tegoroczną galę rozpoczął, Starosta Bielski Andrzej Płonka.

Podczas gali wręczono też Honorowe Złote Odznaki Przedsiębiorczości za wieloletnią współpracę oraz wkład w rozwój przedsiębiorczości dla dwóch kluczowych partnerów, a zarazem sponsorów konkursu, które otrzymała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz ING Bank Śląski SA.

Galę IX edycji konkursu Firma Roku 2018 “Samorządy-Przedsiębiorcom” poprowadził Janusz Targosz, prezes Regionalnej Izby Handlu i Przemysłu w Bielsku-Białej, który na zakończenie przytoczył słowa Thomasa Edisona – Sukces przychodzi jedynie do tych którzy działają, podczas gdy pozostali oczekują jego nadejścia.

Zwieńczeniem imprezy był koncert Iwony Loranc,  która zaprezentowała utwory poezji śpiewanej.

Autorkami fotoreportażu są Dagmara Galczak i Edyta Pamuła.

navigate_before
navigate_next

google_news